Sci-Tech: Dubai, Covid-19 ile savaşta kendi solunum cihazı ve teknolojisini kullanıyor

Karantina kuralları güvenli bir şekilde nasıl ve ne zaman hafifletilebilir? Bölgedeki birçok lider son birkaç arama bu soruyu yanıtını arıyor. Dubai’den 1 ay sonra ortaya çıkan en sıkı karantina uygulamalarından biri geçti.

Dünyada kişi başına en çok Covid-19 testi yapan ülkelerden biri olan Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’yi bir adım öne geçirdi.

Bunun yanında bluetooth destekli izleme sistemleri aplikasyonu da önemli bir uygulamaydı. Dubai’de çevrele mücadelede artık son teknolojiyle bağımsız makineler kullanılıyor. Hatta devriye gezen uçak sahil güvenlik tekneleri dahi artık bu teknolojiye geçecek.

Dubai kendi teknolojisiyle koronavirüs salgını için solunum cihazları üretti

Günlük Dubai Gelecek Enstitüsü’nde insanlar bilim ucuza ve seri üretime geçirmeyi hedefledikleri solunum cihazları geliştiriyorlar.

**Khalifa Alqama, Dubai Gelecek Enstitüsü Laboratuvarları Başkanı: “**Şubat ve Mart görünümü tüm dünyada 100 bin solunum cihazı sadece bulunuyor. .

euronews: “Gelecekle ilgili planlarınız nedir?”

**Khalifa Alqama: “**Şu ve prototip cihaz deneme örnekleriyiz. Şimdiye kadar şimdiye kadar geliştirdiğimiz dört makineyi test ediyoruz. İleride bu örnek sürenin dışına üreteceğiz. Bu cihazlar şimdilik depolarda bekletilebilir ve depolanabilir. Tüm yargılama üçüncü kişiler yapıyor.”

Karantinanın ilk döneminde Dubai kamu bölgelerinde virüsle tahliye için dezenfekte edici dronelar ithal etti.

Dubai’nin droneları 1 saate yarım hektarlık araziyi dezenfekte edebiliyor

Pejman Ghorbani, Advanced Media Ürün Geliştirme Uzmanı: “Dubai Belediyesi bizi dezenfekte etme işlemleri için tarımda kullanılan dronelardan talep etti. .”

“Tam kapasite ve pilleri tam dolu bir drone 10-15 dakika arası uçabiliyor. Yarım hektarlık bir alan bu drone’larla 1 saat içinde dezenfekte edebiliyorsunuz.”

Dubai’deki ‘yeni normal’ hayat: İnsanları dezenfekte eden akıllı turnikeler

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Guard Sanitizing Gate akıllı bir turnike geliştirdi. Bu turnikeler, her geçişte insanların vücut ısılarını ölçüyor, gözlerini ve ultrasonik şekilde dezenfekte edilmiş maskeler veriyor. Şirkete göre bu uygulama artık günlük hayatın sıradan bir parçası.

Husam Zammar, Gardiyan Sanitizing Gate Kurucusu: “Sizin de olmayanlar gibi onlarız boyunca birçok değişimleri yükseltir. Onlarca sene önce hatırlayın, uçaklarda sigara içilebilirdi ama şimdi yasak. Şu anda hayatımızda bu tarz değişiklikler sürüyor. Birkaç ay içinde artık bir binaya ya da bir etkin topluluğa giden bir kişinin vücut sıcaklığının ölçüm kuralı olacak.Diğer türlü büyük tüyler yaşanabilir.”

Burada is hayati yavas yavas normal ilerliyor ve kullanmaya da buna ayak uzmeye calisiyor. Dubai’de teknoloji, tıp, mobil cihazlar ve dezenfekte cihazları bu virüsleri körfezden atmaya kararlı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası