Şaşkına çeviren olay! Balıklar kredi kartıyla alışveriş yaptı

Balıklarla ilgili halk arasındaki genel kanı hafızalarının pek iyi olmadığı ve kısa sürdüğü yönünde. Hatta, “Balık hafızalı olmak” benzer biçimde bir söz bile var. Sadece bu genel kanının aksine balıklar sanıldığından daha parlak zeka olabilir. Mesela, oyun bile oynayabilirler. Tıpkı Japon bir YouTuber’ın kurduğu sistemde olduğu benzer biçimde. Sadece onun sisteminde oyun çökünce balıklar yanlış bölgelere tıklayıp fazlaca garip bir vakaya imza attılar.

BALIKLAR SAHİPLERİNİN KREDİ KARTIYLA HARCAMA YAPTI!

TRT Haber’in aktardığına bakılırsa; YouTuber Mutekimaru Channel, hareket soruşturma hususi durumunu kullanarak geliştirdiği bir programla, balıkların yüzerken oyunlara komut verebildiği basabildiği bir sistem geliştirdi.

Balıklar bu sistemle Crystal, LeafGreen ve Sapphire benzer biçimde Nintendo platformlarında oynanabilen Pokémon oyunlarında 20 bin saat harcarken bu anlamış olur yayımlandı.

Sadece 15 Ocak’ta garip bir vaka yaşandı. Balık sürüsü Pokémon Violet adlı oyunu oynarken bir arıza meydana geldi. Oyun, hata sebebiyle kapanmış oldu sadece hayvanlar hareket edip tuşlara basmaya devam ettiler.

Balıklar böylece kullanıcı adını değiştirdi, Nintendo’nun dükkanına girdi, Mutekimaru’nun kredi kartı bilgilerini ekrana yansıttı. Bu esnada Mutekimaru’nun kredi kartından Nintendo cüzdanına 500 yen (ortalama 75 TL) eklendi. Balıklar parayla satılan profil ikonlarına da ödeme yaptı. Ondan sonra konsolu kapattılar.

İADE İSTİYOR

Mutekimaru ise parasını geri istiyor. Bu sebeple Mutekimaru, Nintendo’yla temasa geçtiğini ve “balıkların hatası sonucuna satın alınan ürünlerin” iadesini istediğini kaydetti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Saati 2 dolara Kenyalıları çalıştırdılarSaati 2 dolara Kenyalıları çalıştırdılar
Ehliyetsiz genç tıra çarptı! Arkadaşının cansız bedeni ile yola devam ettiEhliyetsiz genç tıra çarptı! Arkadaşının cansız bedeni ile yola devam etti
Meriç Nehri'nde yakalandı! 2 metre boyunda... 'Ellerimizi ısırdı, parçaladı...'Meriç Nehri’nde yakalandı! 2 metre uzunluğunda… ‘Ellerimizi ısırdı, parçaladı…’

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası