Sarsılmaz’ın hava ve kara platformları için milli olarak üretilen yeni silah sistemleri İDEF’te sergilenecek

SARBOT otonom silah sistemi ile savunma sanayisine odaklanan bir teknoloji markası olan Sarsılmaz, başta ATAK helikopteri olmak üzere yerli hava ve kara platformları için geliştirdiği silah sistemlerinin yanı sıra zırhlı kara platformlarına yönelik tamamen “yerli ve yerli” çözümleriyle IDEF’e hazır.

IDEF 2023’te halkın beğenisine sunulacak yeni silah sistemleri basına tanıtıldı.Güvenlik güçlerinin hizmetine sunulmak üzere hazırlanan “SAR 556 Hafif Makineli Tüfek” ve “25mm Kara Topu” öne çıkan yeni ürünlerden bazıları oldu. SAR 556 hafif makineli tüfek modeli, özel harekat birim operasyonlarında ve piyade kullanımında sürekli atış yapmak üzere tasarlanmıştır. NATO standartlarında 5,56 mm mühimmat kullanan hafif makineli tüfek, sezgisel tasarımı ve benzersiz yetenekleriyle rakiplerinden ayrılıyor. 25 mm Kara Topu ise Sarsılmaz ve TUSAŞ işbirliğiyle kurulan TR Mekatronik bünyesinde üretildi.

Kara ve deniz platformlarındaki top kulelerinde kullanılabilen uzaktan kumandalı kara topu, bu çaptaki silahlı kuvvetlerimizin dışa bağımlılığını en aza indirgemek için yüzde yüz yerli olarak tasarlandı. NATO standartlarına göre 25×137 mm mühimmat ateşlemek üzere tasarlanan kara topu, zincir mekanizma sistemi ile dakikada 200 mermi atabilmenizi sağlıyor.

IDEF 2023 öncesinde şirket, Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak ürettiği “SAR 556 MT” hafif makineli tüfek, “25mm siyah top” ve “SAR 2023” tabancasını tanıttı.

Cumhuriyetimizin yüz yıllık şanlı tarihinin altını çizen, yaklaşık bir buçuk asırlık savunma sanayi tecrübesine sahip Sarsılmaz’ın “SAR 2023” isimli yeni ürünü, en büyük endüstri fuarlarından biri olan IDEF’23 öncesinde basın mensuplarının beğenisine sunuldu. Sarsılmaz markasının Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına özel olarak ürettiği tabanca, 143 yıllık Sarsılmaz tecrübesinin ve ikinci yüzyıla giren cumhuriyetimizin simgesel unsurlarını taşıyor. Tüm özellikleri ve benzersiz üretimi ile koleksiyoner değeri taşıyan bu model, Sarsılmaz tarafından “Cumhuriyetimize Hediye” mottosu ile beğeniye sunulmuştur.

SARSILMAZ GELECEKTE YERİNİ ALDI

Sarsılmaz’ın kurduğu “LA2 Dynamics” firmasının ürettiği otonom silah sistemi SARBOT, yeni özellikleriyle IDEF 23’te sahne alacak. Yazılım ve donanımı tamamen Türk mühendisleri tarafından tasarlanan SARBOT, esas olarak silahlı kuvvetler personelinin ‘can güvenliğini’ artırmayı amaçlayan bir proje. Uzaktan kontrol özelliği sayesinde saha personelinin operasyon ve devriye görevlerinde güvenli bir şekilde faaliyetlerine devam etmesine olanak sağlayacaktır. Askeri operasyonlar için tasarlanan SARBOT, savunma sanayisine sağlayacağı katkılarla önümüzdeki dönemin paradigmasını belirleyecek. SARBOT, madenlerde ve özel sektör işlerinde iş ve işçi güvenliğini sağlamak için de kullanılacak.

‘ORDUNUN TÜM İHTİYAÇLARINI ÜRETEBİLİRİZ’

Sarsılmaz Divan Başkanı Latif Aral Aliş; Sarsılmaz olarak bir ordunun tüm ihtiyaçlarını üretebilecek kapasiteye sahibiz ve devletimizin de desteğiyle son yıllarda savunma sanayi gelişmelerine yön veren ana oyunculardan biri haline geldik. Özel olarak takip edilmedikçe, alanımızdaki gelişmeler çok iyi anlaşılamıyor ve mevcut ürün portföyümüzü ve gurur duyacağınız yeni ürünlerimizi burada sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

LATIF ARAL SATIN ALMA

“%100 TÜRK MÜHENDİSLİK VE MİLLİ ÜRETİM”

Sarsılmaz Genel Müdür Yardımcısı Öner Özyılmaz, “Tüm üretim süreçlerimizde Türk mühendisleri ile çalışıyor ve tüm ürünlerimizi %100 ‘Yerli ve Milli’ olarak uyguluyoruz. 20 yıldır savunma sanayinin yaptığı atılımların hep parçası olduk ve bugün Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin kullandığı birçok ürün markamızı taşıyor. Ne kadar kararlı; Savunma sanayinde ise ordumuzun dışa bağımlılığını en aza indirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Sarsilmaz_1385 kopya

Sarsılmaz’ın Düzce fabrikasının bugün Avrupa’nın en büyük silah üretim tesisi olduğunu vurgulayan Özyılmaz, “80’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Ürünlerimiz, dünyanın en büyük bireysel silah pazarı olan Amerika Birleşik Devletleri’nde de oldukça popülerdir. Önümüzdeki dönemde de yurt dışı pazarlarda istikrarlı büyümemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İlaç fiyatındaki euro kurundaki artış!  Resmi Gazete'de yayımlandıİlaç fiyatındaki euro kurundaki artış! Resmi Gazete’de yayımlandı
Otomobil ile traktörün çarpışması: 1 ölü, 1 yaralıOtomobil ile traktörün çarpışması: 1 ölü, 1 yaralı
Manisa'da trenin çarptığı kadın hayatını kaybettiManisa’da trenin çarptığı kadın hayatını kaybetti

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası