“Sanal gerçeklik VR” teknolojisi günlük hayatımızı nasıl kolaylaştırıyor?

Advanced teknolojiler, sanal ve gerçek dünya arasındaki sınırları ortadan kaldırmaya başladı. “Sanal gerçeklik” ortamı insanların duyularını alarak ve adeta biz gerçek bir dünyadaymış hissiyatı veriyor. Mimariden eğitime bu ayrıntıları incelemek mümkün ve sanal gerçekliğin alanı giderek genişliyor.

Sci-Tech Dubai bu hafta sanal gerçeklik teknolojisinin dünyanın neresinde evrildiğini ve hangi ticari alanlarda faaliyet gösterdiğini konu aldı.

Daniel Khayat, HTC Ürün Geliştirme Departmanı Başkanı: “Şu anda gördüğünüz cihazların adı HTC Vive Focus Plus. Tamamıyla sanal gerçeklik teknolojisiyle geliştirildi. Eğitim ve bilgisayar oyunları gibi birçok farklı alanda kullanılabiliyor.”

“Şu anda sanal toplantı, sunum ve tanıtım tanıtımların yapıldığı Vive Sync bölümüyiz. Bu toplantıda power point, video ya da 3 boyutlu sunumlar yapılabiliyor. Örnek mühendislik alanında sanal gerçeklik teknolojisi kullanılan pahalı ve ağır sanayide kullanılan büyük makinelerin sunumu yapılabiliyor. Tamamıyla güvenli bir ortam ve çok daha düşük geçişler. Tamamen her şeyi yeniden tasarlayabiliyorsunuz.”

Sanal gerçeklik hizmetleri Steve Bradbury’nin, Dubai’deki eğitimlerde mesaisi oldukça yoğun.

**Steve Bradbury, Sanal Gerçeklik Danışmanı: “**Eğitim tecrübelerimizi geliştirmek ve zenginleştirmek için sanal gerçeklik teknolojisinde birçok fırsat bulunuyor.”

“Örneğin Google Tilt aplikasyonuyla öğrenciler alevlerle resim yaparak daha ileri düzeyde çalıştırmanın imkansız olan sanat eserlerini ortaya koyuyor. Öğrenciler bu teknolojiyle insan vücudunun içinde yolculuklar yapıyor, biyolojiyi keşfediyor ya da geçmişe giderek tarihini duvar öğreniyor. “

“Bu teknolojide mekansal bir hesaplama yapılır. Tablet bilgisayarlardan sanal gerçekliğe olağanüstü bir mekansal bir geçiş yapılır.”

Ve mimarlık alanı… Burada sanal gerçeklik başlangıçtan inşaata kadar tüm süreci yeniden şekillendiriyor.

Michael Naguib, Mimar: “Sanal gerçekliği kullanmaya başladıktan sonra tasarımlarımızı baştan sona gözden geçirme ve inceleme olanağımız oldu.

“Tasarımlarda bulunan malzemeleri aktarma, doğru ışıklandırma ve doku hakkında daha doğru bilgiye ulaşma. Örneğin, beyaz mod. Bu uygulama mimarları için oldukça pratik çünkü bu sayede malzeme ve yüzeyden parçaları, bırakmaya, şekillere ve geometrilere odaklanabiliyorsunuz.”

Kerem Cengiz, LWK Muduru: “Sanal gerçekliği kullanarak etrafımızda inşa edilmiş çevreyi değiştirip buna 3 boyutlu bir şekilde ve doğru ışıklandırmayla yeniden bakabiliriz.

“Bu bizim sanal binamız. Kat kat görün. Bu da hiçbir şekilde sanal dış görünüm inceleme yapamayacağınız gerçek bina. Ancak sanal gerçeklikle gerçek binaları kat kat, bölüm bölüm ayırıp her bir oradan neler bilinenden elde edebilirsiniz.”

“Bu gerçek süreli bir sistem. Farklı türdeki ısıtma ve soğutma sistemlerini burada görebilirsiniz.”

“Verilerin akıllı bir şekilde sistemin dahil edilmesi demek, bu sanal gerçeklik teknolojisinin şehirlerini nasıl yönettiğimiz, enerji ihtiyacımızı nasıl karşıladığımız, ne kadar su ve yola ihtiyaç duyduğumuz gibi günlük hayatta kullandığımız bizim içerdiğimiz büyük bir tüketicinin sahip olacağı sonucu ifade ediyor.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası