Samsung’un yöneticisinden itiraf gibi açıklama! “Kızıma o yaşa kadar telefon almadım”

Teknoloji şirketi Samsung’un İngiltere ve İrlanda satışlarından sorumlu başkan yardımcısı James Kitto, kızına 11 yaşına gelene kadar akıllı telefon vermediğini söyledi.

BBC haberine göre Kitto, BBC’nin Today programına konuk oldu.

Küçük yaşta kızına telefon vermeyi tercih etmediğini belirten Kitto, telefonun çocuğa ne zaman verileceğine anne babanın karar vereceğini söyledi.

Kitto, “Bir akıllı telefonun kaç yaşında olduğu önemli değil, burada önemli olan internette gezinirken ve gezinirken güvende olmaları. Kızımın 11 yaşındayken bir akıllı telefonu vardı.” dedi.

Ebeveynlere atıfta bulunan Kitto, çocuklara hangi yaşta olursa olsun, internete erişimleri varsa, güvenli bir şekilde eriştiklerinden emin olmaları tavsiyesinde bulundu.

Birleşik Krallık Çocuk Komisyonu tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmada, 16-21 yaşındaki çocuklara müstehcen videoları ilk kez izledikleri yaş soruldu.

Araştırmada 9 yaşındaki çocukların %10’unun, 11 yaşındaki çocukların %27’sinin ve 13 yaşındaki çocukların %50’sinin bu videoları izlediği sonucuna varıldı. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bir kere kullandıktan sonra vazgeçemeyeceksiniz! İşte 2023’ün en iyi akıllı saatleri
YÖK yasasını onayladıYÖK yasasını onayladı
    Pierre Loti Lisesi de çeşitli nedenlerle kapatıldı. Pierre Loti Lisesi de “güvenlik” gerekçesiyle kapatıldı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası