Samsun’da Lise öğrencileri kutuplar için tasarladığı mont için ödüller aldı – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Bahçeşehir Koleji Atakum Kampüs Müdürü Ünal Durmuş, “Bilim ve teknoloji lisesi öğrencilerimiz her yıl ulusal ve uluslararası proje yarışmalarına katılıyor. Farklı alanlarda düzenlenen bu yarışmalarda öğrencilerimiz ödül alarak emeklerinin karşılığını alıyorlar.

Örneğin; TEKNOFEST’te 3 yılda 10 ödül alan Türkiye’deki tek liseyiz. Ülkemizi uluslararası yarışmalarda gururla temsil ediyor, bayrağımızı gittiğimiz her yerde gururla dalgalandırıyoruz. Yarışmada kazanılan maddi ödüllerden çok, kızlarımız artık çok daha büyük bir manevi ödül kazandılar. Çünkü biz her zaman araştırmaya ve bilime yatırım yapıyoruz.

Kızlarımız önümüzdeki şubat ayında Türk bilim insanlarıyla Antarktika’ya gidecekler. Bu bizim için her maddi anlamda paha biçilemez bir gurur. Bize bu gururu yaşattıkları için öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve tüm ekibimize teşekkür ediyorum. Geleceğimizin bilimde olduğunu biliyor ve inanıyoruz. Öğrencilerimiz de bilime, araştırmaya ve üretmeye inanan gençlerdir.

“ARAŞTIRMAYA DEVAM EDELİM”

Projenin danışman öğretmeni Özgür Türk, “Dünyanın sorunlarına kafa yoran bir ekibiz. Öğrencilerimiz ile sürekli araştırıyoruz. Bu araştırmalar sonucunda gerçek hayattaki sorunlara çözüm üretmeye çalışıyoruz. .Biz çok heyecanlıyız.Ekibimiz Antarktika’ya gidiyor.

Orada edinilen tecrübelerle yeni şeyler yapacağız. Bunları ekleyerek ve paylaşarak yapacağız. Hepimiz bu gezegende yaşıyoruz ve Antarktika bizim için çok önemli. Bizim olay anlayışımız dünyanın geleceğinde söz sahibi olacak gençlerimiz için çok önemli. Bu konuda okuluma ve genç öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye’de birçok alanda ses getiren projelere imza atan bilim ve teknoloji lisesi öğrencileri Ekin Kayra Yılmaz, Ahmet Yiğit ve Elif Başkal’dan oluşan SIRIUS 360 ekibi Con-Tech projesiyle TEKNOFEST Gezisi’nde Türkiye üçüncüsü oldu. Üniversite öğrencilerinin de yer aldığı Hackathon kategorisi.

Samsun lisesi öğrencileri direkler için tasarladıkları montla ödül aldı - 3

NTV’yi sosyal medyada takip edin

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası