Sabit telefon yönlendirme iptali nasıl yapılır? Sabit hat yönlendirme nasıl iptal edilir?

Sabit telefonu ister ev telefonuna ister iş telefonuna ya da kişisel bir cep telefonunda kullanılabilmektedir. Davet yönlendirme yardımıyla her koşulda ulaşılabilir olmak mümkündür. Hem yönlendirme hem de iptal işlemleri oldukça kolay adımlar içermektedir. Sabit telefon yönlendirme ve durağan(durgun) telefon yönlendirme iptali işlemleri için birkaç tuşa basılması kafi olacaktır.

Sabit hat yönlendirme nasıl iptal edilir?

Kullanıcılar numara değişikliği ya da gerek görülmeyen durumlarda telefon yönlendirme işlemlerini iptal etmek isteyebilir. Bunun için Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell operatörlerinin sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanılabilir.

Türk Telekom arama yönlendirme iptali

Sabit telefon yönlendirme iptali için Türk Telekom kullanıcılara 5 değişik alternatif yol sunmaktadır. İptal işlemi için uygulanabilecek seçenekler şöyledir:

• Telefon üstünden Türk telekom arama yönlendirme iptali: Telefonun “Ayarlar” kısmı açılır. Peşinden “Arama Yönlendirme” menüsüne girilir. Oluşturulan ekrandan yönlendirmeyi kapalı hale getirerek işlem kısa sürede iptal edilebilir.

• Satın alan Hizmetleri üstünden yönlendirme iptali: Kullanıcılar 444 1 444 nolu numarayı arayarak Türk Telekom satın alan hizmetlerine bağlanabilir. Peşinden “Mobil” seçeneği seçilerek iptal işlemi gerçekleşir. Operatörün yönlendirmesine nazaran adımlar izlenir.

• Internet sayfası üstünden yönlendirme iptali: Ilk olarak Türk Telekom mobil web sayfasına girerek, üst menüde yer edinen “Abonelik ve Hat İşlemlerim” kısmı açılır. Peşinden “Uzaktan Yönlendir” seçip ve işlem iptal edilir.

• SMS yolu ile yönlendirme iptali: Telefonun “Mesajlar” kısmında “UY IPTAL” yazıp, 9244’e kısa ileti olarak göndererek yönlendirme iptali için başvurulur.
• Arama ekranından yönlendirme iptali: Arama ekranından yönlendirme işlemi iptali ##21#, ##67#, ##61# yada ##62# tuşlanarak iptal edilebilir.

Vodafone arama yönlendirme iptali

Şirket yetkilisi, Online Self Servis üstünden telefondaki yönlendirmeyi kaldırabilir. Online Servis menüsünde yer edinen Telefon ve Hat İşlemleri ile Telefon Yönlendirme sayfaları açılır. Oluşturulan ekrandan numara yönlendirmesi iptal edilebilir.

Turkcell arama yönlendirme iptali

Telefondan ##002# arama tuşu yada yalnız ## yönlendirme tipi kodu # arama tuşunu tuşlanarak iptal yapılabilir. Ek olarak “Dijital Operatör Uygulaması” üstünden “Ayarlarım” sayfası açılır ve “Davet Ayarlarım” bölümünden iptal işlemi gerçekleştirilebilir.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Toplumsal medya bunu konuşuyor! Bir tek elini göstermesi yetti
İntihar mektubunda iğrenç detaylar! 'Uyurken çamaşırımı indirip...'İntihar mektubunda iğrenç detaylar! ‘Uyurken çamaşırımı indirip…’
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'muhtar' göndermesi! "Bana bunu diyenler rezil oldu"Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘muhtar’ göndermesi! “Bana bunu diyenler rezil oldu”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası