Saatlerce mesajlaşamayınca öfkelendiler! CEO’nun kararı ise herkesi şaşkına çevirdi

Cenup Kore’nin en büyük mobil mesajlaşma uygulaması KakaoTalk’un arkasındaki şirket olan Kakao hafta sonu tekrar yaşanmasını istemeyeceği bir vaka yaşadı. Her şey cumartesi günü veri merkezinde çıkan yangınla başladı. Yangın, milyonlarca kişinin kullandığı hizmetlerde kesinti yaşanmasını bununla beraber getirdi.

SEKİZ SAAT’İ BULDU! HALK ÖFKELENDİ

BBC’nin haberine gore, çıkan yangın Kakao’ya ilişik sunuculara zarar verdi ve mesajlaşma, mobil bankacılık ve oyun hizmetlerinin sekiz saatten fazla kapalı kalmasına niçin oldu. KakaoTalk’un 47 milyondan fazla kullanıcıya haiz bulunduğunu söylesek herhalde kullananların bu durumdan dolayı iyi mi öfkelendiğini tahmin edebilirsiniz.

“AĞIR BİR SORUMLULUK HİSSEDİYORUM” DEDİ VE…

Firmanın hizmetlerinin bir çok çarşamba günü geri dönebildi. Sadece Kakao’nun eş CEO’su Namkoong Whon, hafta sonu yaşanmış olan bu olayın peşinden şaşırtan bir kararla çekilme etti. Namkoong Whon bir basın toplantısında bu vakayla ilgili ağır bir mesuliyet hissettiğini söylemiş oldu. Gazetecilere konuşan eş CEO, yaşananlar için özür diledi ve olayın sonrasını denetlemekten görevli acil afet ekibine liderlik edeceğini söylemiş oldu. Namkoong’un istifası, CEO Hong Euntaek’i firmanın tek lideri olarak bıraktı.

460 MİLYAR WON

Kakao, gelecek yıldan itibaren kendi veri merkezini inşa etmek için 460 milyar won (Ortalama 323,9 milyon dolar) yatırım yapmayı ve 2024’te ikinci bir veri merkezi oluşturmayı planlıyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
2020'de 400 milyon dolara satın aldı şimdi zorla satacak!2020’de 400 milyon dolara satın aldı şimdi zorla satacak!
Dilenci 'Banker Arif'in üzerinden çıkan para şaşkına çevirdiDilenci ‘Banker Arif’in üstünden çıkan para şaşkına çevirdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Başvurular bugün başlıyorCumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Başvurular bugün başlıyor

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası