Resmen açıklandı! 11 binden fazla kişi işten çıkartılacak: Facebook, Instagram WhatsApp…

Twıtter’ı satın alan Elon Musk, toplumsal medya platformunun kontrolünü eline aldığından beri birçok mühim değişikliğe imza attı. Sadece Musk’ın en oldukca konuşulan işlerinden biri oldukca sayıda Twitter çalışanını işten çıkarmasıydı. Musk’ın “Twitter, günde 4 milyon doların üstünde yitik yaşarken başka seçenek yok diyerek savunduğu bu vaka Silikon Vadisi’ndeki öteki teknoloji şirketlerinde çalışan çalışanı de endişelendirmeye başladı. Nitekim Feysbuk, Instagram ve WhatsApp benzer biçimde toplumsal medya uygulamalarını bünyesinde bulunduran Meta’nın, tıpkı Twitter benzer biçimde büyük bir işten çıkarma operasyonuna imza atabileceği konuşuluyordu. Ve bugün, Meta’dan bu mevzuyla ilgili resmi izahat geldi. Gelen haber, Meta çalışanları açısından fena.

META’DAN BİNLERCE ÇALIŞANINA KÖTÜ HABER!

Reuters’ın haberine bakılırsa, Feysbuk’un çatı kuruluşu Meta Platforms toplam iş gücünün %13’üne denk olan 11,000’den fazla kişiyi işten çıkaracağını deklare etti.

Bu adım bu yıl teknoloji şirketlerinde yaşanmış olan en büyük işten çıkarma adımlarından biri olurken, şirket artan giderler ve reklam piyasasının zayıf olması sebebiyle güçlük yaşıyor.

MARK ZUCKERBERG’TEN MESAJ

DHA’nın haberine bakılırsa ise Mark Zuckerberg çalışanlara hitap etmiş olduğu mesajında “Ekibimizin boyutunu ortalama yüzde 13 oranında küçültmeye ve 11.000’den fazla yetenekli çalışanımızı işten çıkarmaya karar verdim. Ek olarak isteğe bağlı harcamaları azaltarak ve işe alımı ilk çeyreğe kadar dondurarak daha yalın ve daha verimli bir şirket olmak için bir takım ek adım atıyoruz” ifadelerini kullandı.

YANLIŞ YATIRIMLAR

Zuckerberg, Covid-19 salgınının başlangıcında e-ticaretin hızla büyüyerek gelir artışına niçin bulunduğunu, bu yükselişin salgın sonrasında bile devam edeceğini öngörerek büyük yatırımlar yaptığını beyan etti. Mark Zuckerberg açıklamasında “Ne yazık ki, beklediğim benzer biçimde olmadı. Çevrimiçi tecim yalnızca önceki trendlere dönmekle kalmadı, makroekonomik gerileme, artan rekabet ve reklam sinyali kaybı da gelirimizin beklediğimden oldukca daha düşük olmasına niçin oldu. Bu durumu yanlış anladım ve bunun sorumluluğunu alıyorum” ifadelerini kullandı.

BAZI OFİSLER KAPATILIYOR

Firmanın ofis binaları benzer biçimde gayrimenkul sayısının azaltıldığını, bütçelerin küçüldüğünü, maliyetlerin düşürüldüğünü, kaynakların azca sayıdaki öncelikli alanlara kaydırıldığını sadece tüm bunların kafi olmadığını ifade eden Zuckerberg, işten çıkarılma duyurusunun e-maille yapılacağını beyan etti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sürpriz özelliğini DM kutusuna ekledi! (*11*)Sürpriz hususi durumunu DM kutusuna ekledi! “Bildiri atmıyordu gerekeni yaptık”
Hakan Şükür canlı yayına çıktı, RTÜK harekete geçti! Sunucu kovuldu(*11*)Hakan Şükür canlı yayına çıktı, RTÜK harekete geçti! Sunucu kovuldu
'15 kişinin kaybolduğu' iddia edilmişti! Mersin'deki 'gizemli ev' yine Türkiye'nin gündeminde(*11*)’15 kişinin kaybolduğu’ öne sürülmüştü! Mersin’deki ‘gizemli ev’ gene Türkiye’nin gündeminde

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası