Parmigiano Reggiano Peyniri İmalatı

Parmigiano Reggiano Peyniri İmalatı

İthal peynir popüler bir gıda maddesidir. Süpermarketlerde, özel mağazalarda ve gurme yiyecek mağazalarında bulunabilir. Binlerce farklı çeşidi vardır.

 

Peynir ithal ederken kural ve yönetmelikleri bilmek önemlidir. FDA ve gümrük idareleri ithalatla ilgili yasaları uygular. Sorularınız varsa, deneyimli bir gümrük danışmanı bunları sizin için cevaplayabilir.

 

Bazı peynirler tarife kotalarına tabidir. Bu kotalar ulus bazında belirlenir. Her yıl, kota sayısı birkaç ithalatçı arasında bölünmektedir.

 

ABD’ye peynir ihraç eden çoğu ülke kotalarını çoktan doldurdu. Ancak, bazıları hala ihraç ediliyor. Örneğin, Edam ve Gouda’nın yıllık toplam ithalat limiti 6.816.402 kilogramdır.

 

Herhangi bir gıdada olduğu gibi, ithal peynir Amerika Birleşik Devletleri’ne girmeden önce FDA tarafından denetlenir. Ayrıca ithal peynirlerin FDA sağlık ve güvenlik standartlarını karşılaması gerekir. Diğer bazı ticari gereksinimler de geçerlidir.

 

Et içeren peynirler için usda’nın Gıda Güvenliği ve Denetim Servisinden izin almanız gerekebilir. Ayrıca Yabancı Tarım Servisi’nden bir lisansa ihtiyacınız olabilir. Belirli koşullar ve yıl için bir kota ile bir lisans verilir.

 

Deneyimli bir gümrük danışmanı, Amerika Birleşik Devletleri’ne girmek için gerekli belgeleri almanıza yardımcı olabilir. Amerika Birleşik Devletleri Gümrük ve Sınır Koruması, girmenize izin verilmeden önce yasa ve yönetmeliklere uymanızı sağlar.

 

Parmigiano reggiano peyniri lezzetli, besleyici bir gıda maddesidir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok diyette temel bir maddedir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası