Panthera ‘Hayat İçin Kürkler’ projesiyle leoparları kurtarıyor

Güney Afrika, Zulu’da en az 1.200 erkek Şembe taraftarı leopar desenli tören kıyafetleriyle dans ediyor. Bu geleneğin amacı ise leopar kadar güçlü olmak. Ancak leoparların yaşam yolculuğu kaybı, sahte kaçak avlanma ve diğer etkenler nedeniyle her geçen gün azalıyor.

Panthera koruma grubu, 2013 yılında ‘Hayat İçin Kürkler’ projesini başlattı. Panthera’ya göre, Shembe taraftarlarının derilerine olan talebini karşılamak için bölgede yaklaşık 1.500 ve 2.500 leopar öldürülüyordu. Panthera koruma grubu, Şembe taraftarlarına 14.000’den fazla sahte leoparı bağışladığını ve kampanyanın sonucu gerçek leopar keçisi talebinin yüzde 50 düştüğünü açıkladı.

Koruma çocukları, sahte cilt kampanyalarını leoparın kıyafetlerine dahil edildiği diğer etnik gruplara ve Afrika ülkelerine yaymayı umuyorlar.

Konuyu Leopar Koruma derneği Kurucusu Fred Berrange anlatıyor:

“Bir leopar sürüleri yaşıyor ve maalesef leopar diğer hayvanlar gibi çoğalmıyor, yavaş bir üremeye sahip. Önemli bir sorunumuz daha var. Bir leopar en fazla üç bebeğe hayat vermek bu üç yavrudan anca bir tanesi hayatta kalabiliyor. hayatta kalan yavruların yarısını bir yaşını yaşarlar.

Koruma grubu, taklit leopar derilerinin gerçek ögeye göre çok daha ucuz bir alternatif sonuç yanı sıra yağmurda daha dayanıklı olduğunu da belirtiyor. Taklit gerçek versiyonları genellikle yıllar sonra değiştirilmesi gereken kürklerden daha parlak ve daha düzgün görünüyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası