Oddworld: Soulstorm PlayStation Plus anlaşması geliştirici için “yıkıcı”

Son Guncelleme : 13 Nisan 2022 | admin


bir çok görürken oyunlarının Sony’nin PlayStation Plus hizmetine dahil edilmesi gerçek bir nimet olarak, ötekiler daha azca hissediyor. Aslına bakarsak, Oddworld Inhabitants’tan Lorne Lanning, Oddworld: Soulstorm’u PS Plus’a almanın ekip için “yıkıcı” bulunduğunu deklare etti.

söyleşi etmek Xbox Genişletme KartıLanning, ekibinin başlangıçta ortalama 50 bin tane Oddworld: Soulstorm satacaklarını ve kesinlikle 100 binden fazla satmayacaklarını düşündüklerini söylemiş oldu. Stüdyo ek olarak oyunu canlı tutmak için bir miktar finansal yardım arıyordu ve bundan dolayı Sony, oyununu çıkış ayı için PS Plus’a koymak için açıklanmayan bir miktar para teklif eden ekibe yaklaştığında, Lanning şansı elde etti.

Sadece oyunun çıkışı, pandeminin devam eden tesirleri sebebiyle üç ay ertelendi. Lanning, oyunun hemen sonra piyasaya sürülmesiyle, öncesinden tahmin edilenden daha çok insanoğlunun artık bir PlayStation 5’e erişebildiğini söylemiş oldu.

Netice olarak Lanning, Oddworld: Soulstrom’un PS Plus vasıtasıyla neredeyse 4 milyon kez indirildiğini ve ekiplerin beklentilerini büyük seviyede aştığını ortaya çıkardı. Lanning, “Bizim için yıkıcı oldu” dedi.

Nisan 2021’de PC ve PlayStation konsollarında yayınlanmasının arkasından Oddworld: Soulstorm, Kasım ayında Xbox’ta piyasaya sürüldü. Sadece Lanning, oyun satışlarının Xbox’a kıyasla iyi mi bulunduğunu açıklamadı.

Lanning’in röportajının tamamını aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Ne süre Donlan, Oddworld: Soulstorm’u değerlendirdibunu “birazcık düzensiz bir serüven” olarak nitelendirdi, sadece “tipik olarak içten” bir maceraydı.

“Oddworld’ün kalıcı noktası, en korkulu unsurlarının uzaktan tasarı olmaması ve dikkatimizi kendi dünyamızın garip dehşetlerine tekrardan odaklamak için fanteziyi kullanmasıdır.

“Eskiden Oddworld oyunlardan ve oyuncularından daha fazlasını istiyor gibiydi ve hala da istiyor. Bu ona birazcık boşluk bırakmaya kıymet. [Oddworld: Soulstorm’s] pürüzlü kenarlar ve yanlış adımlar, sanırım.”

Comments are closed.