NVIDIA FPS gösterme yöntemleri: NVIDIA ekran kartlarında oyun içi FPS görüntüleme nasıl yapılır?

Çevrimiçi bilgisayar oyunlarında FPS ölçme işlemi için birçok program ve ekran kartı kullanılır. Kullananların oyun içindeki kare hızını bilmeleri büyük yarar sağlar. Bunun için de kuvvetli bir ekran kartına gereksinim duyulur. Son dönemlerde oyun dünyasında kullananların en oldukça tercih etmiş olduğu ekran kartlarından biri NVIDIA yazılımıdır.

NVIDIA FPS gösterme

NVIDIA, çevrim içi bilgisayar oyunları için oldukça kuvvetli performansa haiz grafik kartları üreten bir firmadır. Grafik kartlarının kuvvetli performansa haiz olması oyun içindeki FPS kıymetini pozitif yönde yönde etkisinde bırakır. NVIDIA’nın ürettiği ekran kartlarında “GeForce Experience” adlı bir program bulunur. Bu program kullananların oyun içinde FPS kıymetini takip etmelerini sağlar. Bu ekran kartı ile oyun içi performansınızı iyileştirebilirsiniz. Nvidia experience fps gösterme gösterme işlemi için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

  • Öncelikli olarak Geforce Experience programının son sürümünü bilgisayarınıza indirin.
  • İndirme ve kurma işleminden sonrasında programı açın.
  • Programın derhal sağ üst tarafında “Dişli Çark” simgesi bulunur. Buraya tıklayarak “Ayarlar” kısmına giriş yapmış olup “Share” yazan yere tıklayınız.
  • Share yazan yerde ek olarak bir “Ayarlar” kısmı bulunur. Bu bölüme giriş yapın.
  • Karşınıza bir pencere açılacaktır. Bu pencerede “HUD Layout” yazan yere tıklayın.
  • HUD Layout kısmında “FPS Counter” yazan yere tıklayın. Bu bölümde FPS kıymeti görmek istediğiniz alanı belirleyiniz.
  • Son olarak “Back” tuşuna basın, arkasından da “Done” butonuna tıklayarak işlemini tamamlayın.

Oyun içi FPS gösterme

FPS değerinin yüksek olması online bilgisayar oyunlarının daha iyi oynanmasını sağlar. Kullanıcılar bu kıymeti takip ederek, oyun içi performanslarını daha iyi değerlendirebilir. Çevrim içi bilgisayar oyunlarında FPS kıymetini takip edebilmeniz için birçok program mevcuttur. Bu programlar arasından istediğinizi bilgisayarınıza kurarak oyun içinde FPS kıymetini takip edebilirsiniz.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
IAB, MIXX AWARDS Türkiye için ödül tasarım yarışması açtı
Karısına mesaj atan güvenliği feci şekilde dövdü!Karısına bildiri atan güvenliği feci şekilde dövdü!
Türkiye’den çok kritik bir hamle daha!Türkiye’den oldukça tehlikeli sonuç bir hamle daha!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası