Nintendo, Pokémon DP Ses Kitaplığını Bir tek 3 Ay Sonrasında Kapatıyor


Nintendo, hizmetin başlatılmasından yalnız üç ay sonrasında bu hafta Pokémon Ses Kütüphanesini kapatıyor.

tarafınca bildirildiği şeklinde Eurogamer, Pokémon DP Ses Kitaplığı İçerik oluşturucuların Pokémon Diamond ve Pearl’den ses efektleri ve müzik indirip yasal olarak kullanmalarına müsaade eden – 31 Mayıs’tan itibaren sona erecek.

Nintendo, Şubat ayında piyasaya sürüldüğünde Sound Library’yi yoğun bir halde tanıttığından, Japon sanatçı ve DJ Alan Shirahama ile yalnızca Pokémon müziğini kullanan bir single yayınlamak için ortaklık yapmış olduğu için bu hareket oldukça beklenmedik.

Bağlantılı olduğu doğrulanmasa da hizmet, Nintendo’nun video oyun müziği YouTube kanalı GilvaSunner’dan birkaç videoyu kaldırmasından kısa bir süre sonrasında başlatıldı ve sahibinin kanalı tamamen silmesini istedi. Bu yüzden Pokémon Ses Kütüphanesi, Nintendo fanatiklerinin başka türlü bulması zorluk derecesi yüksek müziğin keyfini çıkarmaları için uygulanabilir, güvenli ve tamamen yasal bir yol olarak görülüyordu.

Kapatma için herhangi bir niçin belirtilmedi, Ses Kitaplığı artık kullananların 31 Mayıs PT 02:00’den sonrasında artık sesleri yayınlayamadığını yada indiremeyeceğini belirten bir bildiri görüntülüyor.

Internet adresinden dosya indirmiş olan kullanıcılar, bu kullanım Ses Kitaplığı’nın yargı ve koşullarına uyduğu sürece bu tarz şeyleri kullanmaya devam edebilir, sadece bunların web sitesinin kapatılmasının peşinden değişip değişmeyeceği şu anda belirsizdir.

Ses Kitaplığı, Pokémon Diamond ve Pearl’ün orijinal 2006 sürümlerinden 149 değişik parça ve ses efektine haizdir, sadece geçen senenin tekrardan yapılanmalarından güncellenmiş müziklerden hiçbirini içermez ve hayranlar hizmet kapanana kadar bu dosyaları indirmeye devam edebilir.

Yorum için The Pokémon Company ile iletişime geçtik.

Ryan Dinsdale, ara sıra @thelastdinsdale tweet’i atmayı hatırlayan bir IGN özgür çalışanıdır. Tüm gün The Witcher hakkında konuşacak.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası