NASA paylaştı: Uranüs’ün şimdiye kadarki en ayrıntılı fotoğrafı geldi

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’nin (NASA) James Webb Uzay Teleskobu buzlu dev gezegen Uranüs’ün görünmeyen halkalarını ve uydularını ilk defa gösteren bir fotoğraf paylaştı. “Uranüs hiç bu kadar iyi görünmemişti” diyen NASA askerleri, teleskobun üstün gövdesini ve uzay gelişimindeki önemini vurguladı.

James Webb Uzay Teleskobu Uranüs’ün oldukça ayrıntılı bir kabuğu yakalandı. Teleskop,18 Aralık 2021 tarihinde fırlatılmıştı ve bu yeni görüntü, teleskobun Dünya yakınındaki test bitiş sırasında çekildi.
Bununla birlikte Uranüs, Güneş Sistemi’nin dış gezegenlerinden biri olup, gaz devi Jüpiter ve Satürn’ün ardından en büyük üçüncü gezegendir. Ancak, bitişi nedeniyle Dünya’dan gözlemlemesi oldukça zor ve gözlemlenebilirliği.
James Webb’in görüntüsü, gezegenin görünmeyen halkalarını gösterirken, 27 uydusundan sadece birkaçını tespit edebildi.
Ancak, bu görüntüler insanların bilim gezegeninin atmosferi ve yapıları hakkında daha fazla bilgi sağlayacak ve Güneş Sistemi’nin oluşumu ve evrimi hakkında daha iyi bir anlayışa sahip olmamıza yardımcı olacak.
James Webb’in baş bilimcisi Mary Barsony, “Uranüs, Güneş Sistemi’nin bildiği en ilginç gezegenlerden biri ve James Webb’in bu görüntüsü, Nesne Uranüs’ün ayrıntıları hakkında daha fazla bilgi deposu sağladı.” adamak.
Öte yandan, James Webb Uzay Teleskobu ile birlikte bilim insanları iGüneş Sistemi’ndeki diğer gezegenler ve galaksiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için devam edeceklerini vurguladı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası