N’aptın WhatsApp! Çevrimiçi devrimi kullanıcıların kafasını karıştırdı: Çok güzel oldu diyen de var, iyi olduğunu düşünmeyen de

WhatsApp yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. WhatsApp’ın son duyurduğu yeni özellik ise kullanıcılar tarafınca “çevrimiçi devrimi” olarak kabul edildi. Zira milyarlarca kullanıcısı olan komünikasyon ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a gelen güncelleme ile kullanıcılar artık “çevrimiçi” gözükmeyi kapatabilecek. Fakat WhatsApp’ta “çevrimiçi” gözükmeye son verecek bu özellik, kullanıcıların kafası karıştırdı. Gelen bu özellik kimi kullanıcıyı memnun ederken, kimi kullanıcıyı da rahatsız etti.

KULLANICILAR KENDİLERİNİ İZLEMELERİNİ ENGELLEYEBİLECEK

Ilk olarak şunu izah edelim, bu özellik yardımıyla kullanıcılar, kendilerinin çevrimiçi durumlarını takip eden birileri var ise onların kendilerini izlemelerini engelleyebilecek. Bununla birlikte hayalet mod olarak da malum özellik yardımıyla kullanıcılar çevrimiçi gözükebileceği kişileri seçebilecek.

Kafası karışan kullanıcılar ise bunun itimat problemi oluşturabileceğinden dolayı tedirginler.

“İLİŞKİLERDE GÜVEN SORUNU OLUŞTURACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

İHA’nın haberine nazaran, günde ortalama 6-7 saatini WhatsApp’ta harcadığını belirten Aleyna Doğan, “Bu özelliğin iyi olduğunu düşünmüyorum. Zira artık günümüzde ilişkilerde aldatmalar çoğaldığı için itimat açısından iyi bir örnek teşkil ettiğini düşünmüyorum. Ben de bu kararın doğru olduğunu düşünmüyorum. İlişkilerde itimat problemi oluşturacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“ONLARA ARTIK WHATSAPP’A BAKMIYORUM YALANINI KOLAYLIKLA SÖYLEYEBİLİRİM”

Tuğba Akkaya ise gereksiz mesajlar için iyi bir özellik olduğuna dikkati çekerek, “Günümün çoğunda 5-6 saat WhatsApp kullanıyorum. Yanıt vermek istemediğim gereksiz mesajlara yanıt vermememi sağlayacak. Akrabalarımdan oldukça fazla ileti geliyor. Bunlara da yanıt vermek istemediğim için bu açıdan yarar sağlayacak ileti bana. Onlara artık WhatsApp’a bakmıyorum yalanını kolaylıkla söyleyebilirim” açıklamasında bulunmuş oldu.

“ARTIK O PSİKOLOJİDEN ÇIKACAĞIM”

Vildan Oğraş ise bu yeni gelen özelliğin yararlı olduğunu söyleyerek, “İş hayatımızda yoğunluklar oluyor. Yanıt vermediğimiz insanoğlu oluyor. Gecenin 3’ünde mesajlar geliyor. O an çevrimiçiyiz ve yanıt vermek zorunda olduğumuzu hissediyoruz. Devamlı çevrimiçi olduğunu takip ettiğim dostlarım vardı. 7/24 onlara bakardım. Artık o psikolojiden çıkacağım” ifadelerini kullandı.
Bu özelliğin kendisi için iyi olduğunu ifade eden Eylül Kandemir, “Bence oldukça güzel bir şey oldu. Zira gereksiz mesajlara geri dönüş yapmak istemiyorum. İstemediğim zamanda bu şekilde bir uygulamanın olduğu iyi oldu” diye konuştu.

WHATSAPP’TA ÇEVRİMİÇİ BİLGİSİ NASIL KAPATILIR?

Aşağıda yer edinen ekran görüntüleri, WhatsApp’ın yeni çevrimiçi gizleme hususi durumunu kazanmış bir WhatsApp hesabından alındı. Bu ekran görüntüleri, “WhatsApp’ta çevrimiçi bilgisi iyi mi kapatılır?” sorusunu cevaplamamıza destek olacak.

WhatsApp iç

İşte WhatsApp’ta çevrimiçi bilgisini kapatmak için yapmanız gerekenler;

1) WhatsApp’a girin
2) WhatsApp Ayarlar’ına gelin ve Gizlilik’i seçin.
3) Son Görülme ve Çevrimiçi seçeneğine tıklayın
4) “Son Görülme Bilgimi Kimler Görebilir” kısmında yer edinen “Hepimiz”, “Kişilerim”, “Şunlar Hariç Kişilerim” ve “Asla Kimse” seçeneklerinden size uygun olanı seçin.
5) Hemen sonra “Çevrimiçi Olduğumu Kimler Görebilir” kısmından “Son Görülme Bilgisiyle Aynı”yı seçin. Böylece Son görülmenizi kimler görebiliyorsa, çevrimiçi bilginizi de onlar görebilecek. Son görülme bilgisini değiştirerek kimlerin çevrimiçi bilginizi görebileceğini seçebilirsiniz.
6) Mesela; “Son Görülme Bilgimi Kimler Görebilir” kısmında “Hepimiz”i, “Çevrimiçi Olduğumu Kimler Görebilir” kısmından da “Son Görülme Bilgisiyle Aynı”yı seçerseniz çevrimiçi olduğunuzu asla kimse göremeyecektir.

Eğer “Son Görülme ve Çevrimiçi” seçeneği sizde gözükmüyorsa, bunun yerine yalnız “Son Görülme” seçeneği var ise bu özelliğin hemen hemen sizin için kullanılabilir hale gelmediğini gösteriyor olabilir. Sadece derhal endişelenmeyin. Zira bu özellik, bu ay tüm kullanıcılara sunulmaya başlamış olacak.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dünya alarmda! Nereye düşeceğini kimse bilmiyorDünya alarmda! Nereye düşeceğini kimse bilmiyor
Sosyal medya gülmekten kırıldı! Kulağına eğilip bakın ne dediToplumsal medya gülmekten kırıldı! Kulağına eğilip bakın ne dedi
Rusya'dan Türkiye açıklaması: Güvenin ana faktörüdürRusya’dan Türkiye açıklaması: Güvenin ana faktörüdür

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası