Musk’tan “İstifa etmeli miyim?” anketi! Böyle sonuçlanırsa Twitter’ın başındaki kişi olmaktan vazgeçecek

44 milyar dolara satın almış olduğu Twitter’da işleri yola sokmaya çalıştığını dile getiren Elon Musk gene gündemde. Musk’ın son hareketi ise büyük vaka oldu. Twitter’ı satın almış olduğu günden bu yana çalışanlar ve reklam verenler başta olmak suretiyle birçok çevre ile problem yaşayan Musk, son olarak fazlaca büyük sürpriz olan bir anket yapmış oldu, “Twitter’ın başındaki kişi olarak çekilme etmeli miyim?” diye sordu. “Evet” ve “Hayır” seçeneklerini oylamaya açtı.

SONUÇ “EVET” ÇIKARSA TWİTTER’IN BAŞINDAKİ KİŞİ OLMAKTAN VAZGEÇECEK

Musk “Twitter başındaki kişi olarak çekilme etmeli miyim? Bu anketin sonuçlarına uyacağım.” dedi. Görünüşe nazaran anketten evet sonucu çıkarsa Musk Twitter’ın başındaki kişi olmaktan vazgeçecek.

Twitter CEO’sunun, ortalama 4 saat sonrasında son bulacak anketinde şu ana kadar 13 milyon 400 binden fazla kişi oy kullanırken, iştirakçilerin yüzde 56,7’si Musk’ın ayrılması, 43,3’ü ise devam etmesi yönünde tercihini ortaya koydu.

Daha önceki saatlerde Musk’ın ayrılmasını isteyenlerin oranı yüzde 58’in üstüne çıkmıştı.

Twiter’ın yeni patronu, anketi başlatmasının peşinden yapmış olduğu paylaşımlarda, ayrılma mevzusunda “ciddi” bulunduğunu belirtirken, “Ne dilediğine dikkat et, şundan dolayı onu elde edebilirsin.” ifadesini kullandı. İş insanının saatler önceki son paylaşımlarından birinde ise, “Güç isteyenler, onu minimum hak edenlerdir.” ifadesi dikkati çekti.

Twitter’ı 28 Ekim’de 44 milyar dolara satın alan Elon Musk son olarak hakkında paylaşım meydana getiren bazı gazetecilerin hesaplarını askıya alması sonrasında münakaşa mevzusu olmuştu.

DİĞER SOSYAL MEDYA HESAPLARINA YASAK!

Twitter, öteki toplumsal medya platformlarının ‘parasız tanıtımına’ izin vermeyeceğini söylemiş oldu. Firmanın paylaşmış olduğu bir takım tweet’e nazaran Twitter, kullananların platformunda öteki toplumsal medya hesaplarını (Feysbuk, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Post ve Nostr) tanıtmasına izin vermemeyi kararlaştırdı.

politika

Buna nazaran, “Instagram’da beni takip et @kullanıcıadı” yada “kullanıcıadı@mastodon.social” benzer biçimde içerikleri tweetlemek bir siyaset ihlali olarak nitelendirildi.

GERİ ADIM MI ATILDI?

Fakat bu sonucu açıklayan Twitter’ın resmi Twitter Support hesabı söz mevzusu tweet’leri sildi.

silindi

Öte taraftan uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, Twitter’ın “Alternatif toplumsal platformların tanıtımı politikasını” sildiğini de iddia etti.

jane tweet

Twitter bu mevzuda bir geri adım atmış olabilir.

BİR ANKET DAHA

Elon Musk’ın “İleride, büyük siyaset değişimleri için bir oylama yapılacak. Özür dilerim. yine olmayacak.” paylaşımı sonrası ise Twitter’ın başka bir resmi hesabı olan “Twitter Safety” hesabı bir anket başlattı.

Twitter 1

Ankette “Öteki toplumsal medya platformlarının reklamını yapmak amacıyla mevcut hesapların oluşturulmasını yada kullanılmasını engellemiş olan bir politikamız olmalı mı?” sorusu soruldu.

157 binden fazla kişinin oy kullandığı anketin bitmesine ortalama 18 saatlik bir süre varken, iştirakçilerin halihazırda yüzde 86,1’lik bir kısmı hayır seçeneğini işaretledi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Akıncı TİHA'dan ateşlendi, hedefi tam isabetle vurduAkıncı TİHA’dan ateşlendi, hedefi tam isabetle vurdu
Destici'den çok konuşulacak Ekrem İmamoğlu açıklaması!Destici’den fazlaca konuşulacak Ekrem İmamoğlu açıklaması!
Sadece İstanbullular değil başka illerden de akın ettilerYalnız İstanbullular değil başka illerden de akın ettiler

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası