Modem Kurulumu İçin Ne Gerekli?  İnternet Modem Nasıl Bağlanır?

Modem Kurulumu İçin Ne Gerekli?  İnternet Modem Nasıl Bağlanır?

 

Birçok farklı firmanın farklı modelleri internet aldığımız firmaların farklı marka modemlerini bazen kurulumu farklı olabilir. Bu nedenle kullanım kılavuzunda bunlara bakabilir, veya teknik servisten bilgi alabilirsiniz. İstanbul İnternet  Elektrikci Çağımızda Hızlı internet veren Fiber internet olarak diğer bir alt yapı olarak Adsl Vdsl  de kullanılan İnternet ağı İndirme hızı Upland ve Down load olarak farklılık gösterir.  Tüm internet dağıtıcı firmaların farklı marka modemleri vardır. modeminizi açtık herhangi bir kablo takılı olmasına gerek yok modemin ayarlarını yaparken bunlar zaten şu anda son çıkan modelleri kendi kendine hattı internet hattınızı dsl yazan rj45 cat6-7 jak basma ve fiber optik kablo jak basma itina ile yapılır. Sonrasında  girişine takarak  buraya taktığımızda sinyal geldikten sonra DSL ışığımız yandıktan sonra internet ışığı da akabinde kırmızı yanıyor ve sonra yeşil yanıyor bu modemler 10 dakika içerisinde kendi kendine kurulum yapabilen modeller ama diyelim ki yapmadı ve manuel kurulum yapmanız gerekiyor onun için önce şöyle yapmanız gerekiyor arkadaşlar şu yan tarafta bir reset yerimiz var bakın şurada bir küçük delilimiz var buna bir kürdan iğne kürdan kullanırsanız daha iyi olur iğne içine zarar verebilir bir kürdan yardımıyla basılı Bütün ışıklar yanıncaya kadar bekliyorsunuz.

Reset Atılan modem nasıl ayarlanır sıfırdan kurulum işlemi nasıl yapılır?

 

Acil elektrikçi Öncelikle kullanıcı adı ve modem arayüz şifresini not almanız gerekir. İnternet sinyali modeme gelmiyorsa internet DSL ışığı yanmaz.İçindeki bilgiler Bundan sonra modemin açılmasını bekleyeceğiz biraz önceki haline gelecek power ışığınız sabit yanacak wi-fi  modem de ışığınız sabit ancak bu şekilde gelene kadar bekliyoruz modern tamamen açılana kadar başka bilgiler de vermek istiyorum size arkadaşlar modeme buradan reset attığınızda modemin fabrika  ayarlarına dönmüş oluyor modem fabrika ayarlarına döndüğünde bu arkasında yazan bilgiler geçerli oluyor yani modelimizin adı Türk Telekom şuradaki modeminizin wifi şifresi de şu şifre oluyor yani modeminizin wifi şifresini değiştirdiniz. Sonradan aklınıza gelmiyor bir türlü bulamıyorsunuz evinizde de masaüstü bilgisayar yok veya laptop yok modeme çünkü kabloyla bağlanmanız gerekiyor modemin içine girebilmeniz için wi-fi şifresini bilmediğiniz  için telefonlarla veya kablosuz bir şekilde bağlanacaksınız eğer öyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız.

Adsl Vdsl Ve Diğer Fiber Modem Kurulumu Hakkında Teknik Bilgi Ve Kurulum İşleri

Öncelikle modem arayüzüne bağlanmak için wifiden modeminizin ismi çıkmaktadır. Profesyonel Elektrik Ustası  ile ismi çıkınca kullanıcı adı şifre ile modem Ara yüzüne girmeniz gerekir. Modem ara yüzü farklı marka ve modellerde değişkenlik gösterebilir şimdi biz bir modelden  Telefonda veya bilgisayarınızda arama çubuğunda 192. 168.2.1 giriş yapabilirsiniz. Sonrasında oturum açınız.  kullanıcı adı  şifre yazan yerle bizim işimiz vardır. Yazıyor bu fabrika ayarlarında olduğu Türk Telekom’un vermiş olduğu veya farklı bir İnternet sağlayıcınız olabilir. Kullanıcı adını giriyoruz kullanıcı adın neyse o şekilde giriyoruz. bu internet kurulumu internetinizin hızı 8 ile 16 megabit adsl ve 16-24-34- ve 50 megabit kullanılır. Bazı firmaların alt yapısı 100 megabit üstünde ise VDSL modem uyumlu olması gerekmektedir. Sonrasında ise modeminizin wifi şifresi ve modeminizin ismini değiştirerek internetinizi kırmızı olan ışığı yeşile dönmüş olacak ve internetiniz aktif olarak çalışacaktır.

 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası