Milli Muharip Uçak (MMU) piste çıktı, motor çalıştırdı (Türkiye’nin yeni nesil yerli silahları) – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Fırkateynin boyu 113 metre ve genişlik 14,4 metre. Yaklaşık 3 bin ton deplasmana sahip İ sınıfı fırkateyn, Ada sınıfı korvetlerden farklı olarak satıhtan havaya güdümlü mermi bulabilecek ve fırlatabilecek.

İlk sınıf kateyn, milli bir elektronik harp sistemlerine ve nesil milli savaş yönetim sistemlerine, yeni geliştirilmiş silah, radar ve sensörler ile muhabere ve seyir sistemlerine yüzde 75’in üzerinde yerli katkı payıyla sahip olacak.

Yerli yönetim, geminin silah elektronik sistemleri ile gemi elektrik sistemleri, yardımcı makine sistemleri (dizel kaynak bulma, entegre platform kontrol ve izleme sistemleri, KBRN ünitesi ile tespit ve teşhis sistemleri, tulumbalar, valflar, elektrik güç sistemleri, kablolar, tablo ve panolar, hava kompresörleri, yangın söndürme sistemleri ve benzeri), gemide yaşam için gerekli ekipmanlar (ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri, tatlı su üretim sistemleri, yaşam mahalleri mobilya donatımları, servis mahalleri, sıcak su sistema ve benzeri), gemicilik mafortakımları (dümáfortakımları , ırgatlar, kaportalar) , hangar kapısı, torpid kovan mahalleri, sancak iskelesi ve benzeri) gibi platform taşımasını sağlıyor.

İ sınıfı fırkateynlerin ilki olan İstanbul Fırkateyni’nin 2023 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilmesi hedefleniyor.

Geminin inşa ve donatımına ilişkin her türlü dizayn, mühendislik ve sistem-malzeme teslimat operasyonlarına STM tarafından devam ediliyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası