Microsoft’un 68.7 milyar dolarlık anlaşması geçici olarak durduruldu – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Microsoft’un oyun şirketi Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın alması, ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) talebi üzerine mahkeme tarafından geçici olarak askıya alındı. FTC, birleşme gerçekleşirse Microsoft’un rakiplerine karşı büyük bir avantaja sahip olacağını belirtti.

Geçtiğimiz yıl Microsoft, Call of Duty, Diablo ve World of Warcraft gibi popüler oyunların üreticisi Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolarlık bir bütçeyle satın alma sürecini başlattı ve anlaşma, dünyanın en büyük anlaşması olarak tarihe geçti. dijital oyun endüstrisi. Ancak geçen yıldan bu yana, ABD Federal Ticaret Komisyonu anlaşmaya birkaç kez itiraz etti ve anlaşmanın uygulanması durumunda sektördeki rekabeti önemli ölçüde azaltacağını ileri sürerek mahkemeye gitti.

AYRICALIKLI ERİŞİM SAĞLAYACAĞI NEDENİYLE MAHKEMEYE UYGULANABİLİR

FTC, Microsoft’un antitröst yasasına uygun olarak oyun şirketini devralması durumunda sahip olduğu Xbox oyun konsolunun Activision Blizzard tarafından üretilen büyük oyunlara “özel” erişim sağlayacağını ve bunun rekabeti azaltacağını ve Microsoft’a önemli bir avantaj sağlayacağını vurguladı. rakipleri. Mahkeme yargıcı, FTC’nin talebini kabul etti ve dün atama sözleşmesini askıya aldı. Satın alma gerçekleşirse Microsoft, gelir açısından Tencent ve Sony’den sonra dünyanın üçüncü büyük oyun şirketi olacak.

NTV’yi sosyal medyada takip edin

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası