Meta’nın sallanan Portalı, kablosuz taşınabilir bir ekran olarak tekrardan tasarlandı


Meta’nın Portal ekranları daima oldukça niş hissetmiştir. 10 ila 14 inçlik ekranlar, Feysbuk Messenger ve Zoom şeklinde uygulamalar için görüntülü arama cihazları olarak yoğun bir halde pazarlandı. Spotify şeklinde müzik uygulamalarının ve Microsoft Teams şeklinde üretkenlik uygulamalarının ve bir takvimin eklenmesiyle bile ürünler, teknoloji gadget’larıyla dolu evlerde lüzumlu hissettiren bir şey olmak için savaşım etti.

Söylentiye nazaran Meta, Portal’ı tüketicilerden işletmelere yönlendiriyor, sadece ilkin ürün, insanların evlerine kıymet katabileceğini kanıtlamak için minimum bir talih daha alıyor. Çarşamba günü Meta, Portal Plus 2. Nesil ve Portal Git artık bir ekranı Mac’ler ve PC’ler için ikincil bir monitöre dönüştürebilen bir uygulama olan Duet Display’i destekliyor.

Portal Plus, en iyilerinden bazıları ile aynı boyuttadır. taşınabilir monitörler, bu yüzden onu bu işlev için tekrardan kullanmak mantıklıdır. Video görüntü kalitesi için üretildiğinden, taşınabilir bir ekran için iyi bir çözünürlüğe haizdir— 2160×1440.

Duet Display, bir ekranın bir kablo vesilesiyle bilgisayara bağlanmasını gerektirmez, bundan dolayı belirli Portallar artık taşınabilir kablosuz monitörlerdir.

Portal, sisteme Wi-Fi üzerinden bağlanır.
büyüt / Portal, sisteme Wi-Fi üstünden bağlanır.

Web kameralarının birçok dizüstü bilgisayara entegre edilmiş olduğu ve USB web kameralarının tekrardan bulunmasının daha kolay olduğu bir zamanda, birçok tüketicinin ilk olarak web aramalarına ayrılmış bir ekrana ihtiyacı yoktur. Fakat fazladan bir ekran? Bu daha yaygın olarak çekici. Duet Display’in eklenmesiyle, Portal sahiplerinin video görüşmesi yapmadıklarında Portallarını düşünmek için daha çok sebebi var.

Meta ek olarak tüm Portallara bir dokunmatik ekran verdi – kısaca Portal Go, Portal Plus, portalve Portal Mini—macOS için bir Meta Portal Companion uygulaması. Uygulama, görüntülü aramalar esnasında ekran paylaşımına olanak tanır ve Zoom, Workplace ve BlueJeans’te sessize alma ve bağlantı paylaşımı şeklinde görüntülü arama özelliklerine süratli erişim sağlar.

Haziranda, Bilgi Meta’nın tüketiciler için Portallar yapmayı bırakacağını ve yatırımcıları memnun etmek için bir donanım stratejisinin tekrardan yapılandırılmasının bir parçası olarak onları iş teknolojisi olarak kullanmaya başlayacağını bildirdi. O sırada site, pazar analizi şirketi IDC’ye nazaran Meta’nın 2020’de 600.000 ve ertesi yıl 800.000 Portal sattığını bildirdi.

Meta’nın donanım alanındaki sicili oldukca iyi değil. bu Görev 2 en oldukca kullanılan sanal gerçeklik başlıklarından biridir, sadece Meta’nın Portal’ını da açıklayan Reality Labs AR/VR kısmı ve Ray-Ban Hikayeleri akıllı gözlükler, 2,8 milyar dolar kaybeden pahalı bir çabadır. Q2 2022. Haziran ayında Bloomberg, bölümün bir Meta akıllı saat Meta, tutum etmek için projeleri iptal edip erteleyeceğini söyledikten ortalama bir ay sonrasında rafa kaldırıldı.

Yeni Portal özellikleri, yeni alıcılar çekmek yerine halihazırda bir Portalı olan tüketicilerin deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor şeklinde görünüyor. Şimdiye kadar Portal’ı gözden kaçırmış olan kişilerin, ikinci bir ekran olarak da kullanılabileceği için bir tane almak için acil edeceklerinden şüpheliyiz.

IDC, 2021’de akıllı ekran pazarının daha hızlı büyüyor tipik olarak daha ucuz akıllı hoparlörlerinkinden daha çok ve bazı analistler akıllı ekran piyasa kıymeti olarak şunu tahmin ediyor: yaklaşık 10 milyar dolar ile 2028.

Görünen o ki Meta, bu pastanın Portal’ın potansiyel parçasından vazgeçmeye hazır değil, bu ister vizyonun tüketici kıymeti teklifini arttırmak isterse onları işletmelere kaydırmak anlamına geliyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası