Meta’dan yeni özellik: Instagram ve Facebook’a ebeveyn kontrolü – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Meta, Instagram ve Facebook için ebeveyn kontrol merkezi özelliğini duyurdu.

Ebeveyn denetimleri ABD, İngiltere ve Kanada’da ilk kez kullanıma sunuldu. Bu araç, ebeveynlerin çocuklarının gizlilik ve güvenlik ayarlarını, kişi listesi değişikliklerini ve uygulamada ne kadar zaman geçirdiklerini görmelerini sağlayacak.

EBEVEYN KONTROLLERİ NE YAPAR?

Ebeveynler, çocuklarına kimlerin mesaj gönderebileceği ve hikayelerini görüntüleyebileceği gibi ayarları da düzenleyebilir. Çocuğun bu ayarlardan herhangi birini değiştirmesi durumunda ebeveynlerine haber verileceği belirtildi.

ETKİLEŞİM İÇİN İZİN İSTEMELİSİNİZ

Instagram, ebeveyn kontrolü kullanıcısına bağlı olmayan kişilerden etkileşime davet göndermelerini isteyecektir. Instagram, bunların yalnızca mesajlar için geçerli olduğunu ve her seferinde yalnızca bir tane gönderebileceğini belirtti.

Şirket, uzun süreli kullanımı azaltmak için başka değişiklikler de yaptı. Instagram’ın sizi mola vermeye teşvik eden ve belirli bir dakikadan sonra uygulamayı kapatmanız konusunda uyaran bir özelliği test ettiği bildirildi.

GECE MAKARALARI İZLEYENLERİ UYARACAK

Şirketin gece uyumadan önce Reels izleyen gençlere uygulamayı kapatmaları için bildirimde bulunacağı belirtildi.

NTV’yi sosyal medyada takip edin

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası