Meta’da 2. işten çıkarma dalgası – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Dünyanın en sosyal büyük ağ şirketi, daha verimli olma hedefine ulaşmak için Kasım çalışan istihdam yüzdesi 13’ünü isten çıkarmıştı.

Şubatta konuşan açıklamalar yakın kaynaklar, ilk büyük isten çıkarmada 11 bin kişi isten sorumlu şirketin golleri arasında “yataylaşma” hedefi de bulunduğu belirtilmişti. Kaynakların kendilerine teşvik edilmelerini ve şirket tarafından gerekli görmenin tüm ekiplerin işten çıkarıldığını ifade etmesi.

Bloomberg’in haberine göre, yeni yapılacak isten çıkarmaların ise finansal kiralama hizmeti verdiği ve bu hamlenin “yataylaşma” ile ilgili olmadığı belirtiliyor.

Reklam gelirlerinde bir yavaşlama gören ve sanal gerçeklik platformu olan Metaverse alanına odaklanan Meta, genel müdürlerden ve yardımcılarından isten çıkarılabilecek çalışan listelerini yapmalarını istiyor. İşten çıkarmaların bu asamasi gelecek hafta içinde tamamlanabilir.

Mark Zuckerberg, 2023 Meta’nın “verimlilik yılı” olarak adlandırdı ve şirketin geçen hafta tamamlanan performans incelemeleri sırasında bu temayı istihdama illetti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası