Mars görevine özel astronot kıyafeti

İnsanlığın Mars yolculuğu yakın geleceğin en büyük hedeflerinden biridir. Rhode Island Tasarım Okulu öğrencileri, kızıl gezegen gezisi için tercih edilebilecek kıyafetler üzerinde çalışıyor. Mars simülasyonu HI-MARİDeniyor.

Hawaii Space Exploration Analog Simulation ekip lideri Andrzej Stewart, denemelerin Ağustos ayına kadar devam edeceğini söyledi ve; “Bu elbise HI-MARİ soruyoruz Bu bir Mars simülasyonu. Astronotların görevlerini yerine getirmeleri için hangi kıyafetin en yararlı olacağını araştırıyoruz. Bu elbisenin ayrıştırma konusunda oldukça iyi olduğunu söylemeliyim. Yani burada psikolojik bir izolasyon hali hakim. Simülasyonlarda bu problem üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.”

Uzay giysileri genellikle sıfır yerçekimi için tasarlanmıştır. Bu nedenle, yapı olarak dünya yüzeyinde giyilemeyecek kadar ağırdırlar. Bu soruna ek olarak bir uzay giysisinin maliyeti de oldukça yüksektir.

Simülasyona katılan giyim tasarımcısı Michael Lye şunları söyledi: “NASASorumluların bile bazen gerçek bir uzay giysisini görme şansı olmuyor. Bir tanesi için milyonlarca dolar harcanıyor. Şimdi satın alınabilecek uygun fiyatlı tasarımlar üzerinde çalışıyoruz. “Bu uzay giysisi, ekipmanıyla birlikte 10.000 dolara mal oluyor” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası