Küresel işten çıkarma dalgasına Dell de katılıyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Covid-19 salgınındaki yüksek korumanın ardından sahip oldukları mülkler, yüksek erişim ve belirsiz ekonomik görünümle akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar gibi teknoloji donanımlarına sahip olan önemli ölçüde azalttı.

IDC araştırma şirketi raporuna göre, Dell, geçen yılın son çeyreğinde 2021’in aynı süre karşılaştırması yüzde 37 daha az bilgisayar yapabiliyor.

İŞTEN ÇIKARMA DALGASI BÜYÜYOR

ABD’li teknoloji şirketi, son aylarda çalışanlarında kişisel bakımı önemli ölçüde artırdıktan sonra mesaiyi çıkarmada yaşıyor.

Yükselen bulaşma ve olası resesyon, teknoloji endüstrisi endişelerine neden gitmeye başladı, özellikle ABD’de birçok teknoloji şirketi, geçen yıl binlerce kişiyi isten çıkarma ya da yeni ise alımlara ara vermeye karar vermeye başladı. Bu kasalar arasında Meta ve Amazon gibi teknoloji bölgesinin önde gelen firmalarının bulunması da dikkati çekmişti.

Son olarak, ABD’li teknoloji devlerinden Microsoft 10 bin çalışanını, Google’ın ana kuruluşu Alphabet ise 12 bin çalışanını isten çıkaracağını duyurmuştu.

Dell’in parçaları HP 6 bin ve IBM de yaklaşık 3 bin 900 çalışanının isine son çıkışını açıklamıştı.

Teknoloji sektöründeki isten çıkarmaları takip eden Layoffs.fyi yargılama kurallarına göre, teknoloji firması, misafirlerden beri 292 şirket, 88 bin 138 çalışanının çalıştırılması son verde.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası