Kullanımının durdurulması talebinde bulundular! ABD’de şok çağrı…

Yerel basındaki haberlere göre, CAIDP, FTC’ye ilişkin sonuçlarda OpenAI şirketini FTC’nin haksız ve aldatıcı uygulamaları yasasıyla yapay zeka ürünlerine ilişkin verileri ele geçirmekle suçladı.

FTC’ye yapılandırılmış şikayette, OpenAI laboratuvarlarının prosedürleri ve OpenAI’nın en yeni modeli olan GPT-4’ün durdurulması işleminde yapılıyordu.

GPT-4’ÜN “ALDATICI, MAHREMİYET VE KAMU GÜVENLİĞİ İÇİN RİSK OLUŞTURDUĞUNU” SAVUNUYOR

OpenAI şirketi en yeni GPT modeli olan GPT-4’ün “aldatıcı, mahremiyet ve kamu güvenliği için risk oluşturduğunu” savunan CAIDP, şirketin yapay zeka verileri FTC’nin kılavuzundaki “şeffaf, açık ve hesap verebilirlik” standartlarınıdia karşınılamad.

CAIDP, şirket GPT çalışanlarının piyasaya sunulmadan önce bağımsız olarak değerlendirilmesini istediklerini belirterek, şirketin yapay zeka ürünleri için halka açık bir sistemanin getirilmesi gerektiğini savundu.

ELON MUSK VE STEVE WOZNİAK’IN İMZA ATTIĞI MEKTUP

Konuya ilişkin yapay zekanın toplum üzerinde oluşturduğu riskler hakkında “Future of Life Institute” tarafından açık mektup yayımlanmıştı.

CAIDP Baskanı Mark Rottenberg’in imza attığı mektuba, aralarında Twitter’ın sahibi Elon Musk ve Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak gibi birçok ismin de katıldığı belirtiliyor.

Mektupta GPT-4’ten daha güçlü yapay zeka teknolojilerinin özelliklerine en az 6 ay ara verilmesi talep ediliyor. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kullanıcılarından tam değil alan 2023'ün en gözde robot süpürgeleriyle tanışınKullanıcılarından tam değil alan 2023’ün en gözde robot süpürgeleriyle tanışın
'Çekilecek' iddialarına en net yanıt: "Yolumuza devam edin"‘Çekilecek’ iddialarına en net yanıt: “Yolumuza devam ederiz”
YÖK Başkanı Özvar'dan yeni açıklama!  Yüz yüze eğitim için tarih verildiYÖK Başkanı Özvar’dan yeni açıklama! Yüz yüze eğitim için tarih verildi

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası