Kullanıcılar dikkat! Google’dan milyonları etkileyecek karar

Google’ın web tarayıcısı Google Chrome milyonlarca şahıs tarafınca kullanılıyor. Google ise Google Chrome’u daha iyi bir hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Sadece Google, bazı Windows kullanıcılarını üzecek flaş bir karara imza attı. Google’ın sonucu milyonları etkileyecek.

GOOGLE’DAN GOOGLE CHROME İÇİN WINDOWS 7 VE WINDOWS 8.1 KARARI

Bleeping Computer’ın aktardığına nazaran, Google Chrome, Şubat 2023’te Windows 7 ve Windows 8.1’i desteklemeyi bırakacak. Bu iki Windows sürümü için desteğin kesilmesiyle Chrome kullanabilmek için cihazların minimum Windows 10’u emek harcaması gerekecek.

Chrome’un eski sürümleri Windows 7 ve Windows 8.1’de çalışmaya devam edecek, sadece bu işletim sistemlerindeki kullanıcılar için daha çok güncelleme yayınlanmayacak. Gene de Google, güvenlik güncellemelerini almaya devam etmek için kullanıcılara sistemlerini yükseltmelerini tavsiye ediyor.

Google, “Chrome 110’un piyasaya sürülmesiyle (şimdilik 7 Şubat 2023 için planlanıyor), resmi olarak Windows 7 ve Windows 8.1 desteğini sonlandıracağız” dedi.

Google’ın bu platformlar için desteği bırakma sonucu, Microsoft’un Windows 7 için Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri (ESU) programının ve 10 Ocak 2023’te Windows 8.1 desteğinin sona ereceğini gösteren Windows yaşam döngüsü politikasına uygun olmasıyla dikkat çekiyor.

GlobalStats’a nazaran, şu anda Windows 7 dünya çapındaki tüm Windows sistemlerinin %10’undan fazlasında, Windows 8.1 ise yüzde 2,7’sinde çalışıyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Hayat kurtaran iPhone özelliğine güncelleme geliyorYaşam kurtaran iPhone özelliğine güncelleme geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı! Şakir Zümre gündem oldu...Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı! Şakir Zümre gündem oldu…
MLKP üyesi Cebrail Gündoğdu, adliyeye böyle götürüldüMLKP üyesi Cebrail Gündoğdu, adliyeye bu şekilde götürüldü

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası