Kira indirimi beklerken hayatının şokunu yaşadı, ChatGPT’ye başvurdu! Elde ettiği sonuca duyanlar inanamadı

NYPost’un haberine göre, 28 yaşındaki Svetlana, çamaşır makinesi ve müfettişlerinin iki yılı aşkın bir süredir çalışmaması nedeniyle kira bedelinde ceza talebinde bulundu. Ancak iddiasına göre, talebinden sadece birkaç gün sonra kendisine kirasında indirim değil, %0,4’lük bir dizinin gerçekleştiği bildirildi. Bu zam, Svetlana’nın aylık kirasını 1.389 dolardan 1.395 dolara çıkaracaktı.

MİSİLLEME İDDİASINDA BULUNDU

Soyadını vermekten kaçınan Svetlana, beraberindeki, “Kira büyümesinin tek sorunum değildi” dedi ve “Bina genelindeki sonuçları nedeniyle kira indirimi talebinde bulunmamın ve şikayette bulunmamın ardından, görünmekiüşe göre misilleme artírakı olarakı ddiasında bulundu.

Ev sahibi ise kira dizisini, daha önce bozulan asansörlerinin tamir edilmiş olması bağladığı iddia edildi.

CHATGPT’YE BAŞVURDU

İddiaya göre Svetlana ev sahibine pek çok e-posta gönderdi ancak hepsi cevapsız kaldı. Svetlana sonunda ChatGPT’ye başvurdu. ChatGPT’den bir gayrimenkul avukatı gibi davranmasını istedi. Böylece ev sahibine en ikna edici hukuk diliyle karşılık verecek ve yeni kira sözleşmesine itirazı güvence altına alacaktır.

Svetlana, yapay zeka sisteminden biraz daha yasal jargon eklemesini istemek de dahil olmak üzere, güçlü bir şekilde ifade edilmiş en mükemmel e-postayı almak için birkaç deneme yaptı. Sonuç olarak, hem çamaşır makinesi hem de kurutma makinesi aynı ay içinde tamir edildi.

Ancak Svetlana, ev sahibinden hiçbir zaman resmi bir yanıt almadığını, bunun yerine “çamaşırhanenin tekrar hizmete girdiğini duyuran” bir tabela olarak verildiğini söyledi.

Öyle ki ChatGPT’nin, e-postaya New York kira düzenlemesinin belirli bir bölümün bulunduğu bir satırı bile eklediği, hatta kullanılan kira artışının kiracıya karşı “misilleme” eylemi olarak kabul edilebileceğini de öne sürdüğü belirtildi.

Eve bakılırsa Svetlana, ChatGPT yoluyla ev sahibini korkutmayı başarmış ve karşısına ulaşmış.

TEKRAR KULLANMAYI DÖRT GÖZLE BEKLİYOR

Yönetici yardımcısı olarak çalışan ve nedeniyle yapay zeka yazılımını kullanma konusunda zaten biraz deneyime sahip olan Svetlana, nihai kişisel yaşamda tekrar kullanmayı dört gözle bekliyor. Bir sonrakinde, ChatGPT’den kapalı alan sigara içmeyi yedi komşularına “korkutucu bir yasal mektup” hazırlamasını istemeyi planlıyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bugüne kadarki en tuhaf icadı: Görenleri şaşırttı!  Fiyatı...Bugüne kadarki en tuhaf icadı: Görenleri şaşırttı! Fiyatı…
Erdoğan müjdeyi açıkladı!  Artık emekli olabilecekler...Erdoğan müjdeyi açıkladı! Artık emekli olabilecekler…
Metrelerce kuyruk oluştu!  Un saatler için görmek için bekledikleriMetrelerce kuyruk oluştu! Un saatler için görmek için bekledikleri

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası