Kimi ‘şöyle olacak’, kimisi de ‘böyle olacak’ diyor: Şu sıralar gündem olan iPhone 15 Pro’nun ses düğmeleri nasıl görünecek? İşte son iddia…

O iddiaya göre Apple, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için bir son dakika tasarım güncellemesi yapmaya karar verdi. İddiaya göre, bu iki cihazda son birkaç haftalık söylentilere konu olan birleşik ses kumandası yer almayacak. Bunun yerine iPhone 15 Pro modelleri, iPhone 14 Pro modellerindeki canavara iki düğmeli bir bulmaya sahip olacak.

“ELMA TASARIMDAN VAZGEÇTİ” İDDİASI

İddiaya göre, bu hafta başına kadar Apple hala organları bir düğme aracılığıyla yerine dokunsal geri bildirim sunan bir, katı hal ses kumanda üzerinde merkezli ancak Apple salı gününde katı hal düğmesi tasarımından vazgeçti. Apple analistleri Ming-Chi Kuo Değişimin “çözülmemiş teknik sorunlardan” kaynaklandığını ileri sürdü. O dönemde Kuo, Apple’ın “geleneksel fiziksel düğme tasarımına” geri kumandasını etmişti.

“iPHONE 16’YA KADAR…”

Kaynaklar ise son olarak Apple’ın iki düğmesi geri dönmeyi tercih etmesi ve birleşik düğme tasarımını iPhone 16 Pro’ya kadar erteleyeceğini iddia etti.

Şimdilik ertelenmiş olsa da, Apple’ın dokunsal düğmeleri üzerinde çalışmaya devam ettiğini söylüyor. Araştırmanın bu sonucu gelecek yılın Pro iPhone modelleri uygulaması bekleniyor.

SESLİ/SESSİZ ANAHTARINDA DEĞİŞİKLİK

Öte yandan, iddiaya göre Apple’ın sesli/sessiz anahtarında yine de bir değişiklik olacak. Apple bir sesli/sessiz anahtarı yerine resmi bir düğmeyi kullanır. Şirket içinde bu düğmenin “zil düğmesi” ya da “eylem düğmesi” olarak adlandırıldığı iddia ediliyor. Söylentiler bu düğmenin Apple Watch Ultra’nın Eylem düğmesine benzer özel yürütme bir düğmeyi ileri sürüyor.

ÖZETLE…

Kısacası iddiaya göre Apple, hem iPhone 15 hem de iPhone 15 Pro modeli için standart mekanik düğmelerin kullanılması, ancak daha önce de görüldüğü gibi, sessiz alma kumandasında değişiklik olacak. Apple’ın iPhone 15 Pro serisi için sesli/sessiz anahtarı yerine sessiz kumandanın kullanılması bekleniyor. Bu tasarım dairesinin cihazları henüz Mühendislik Doğrulama Testi yaşadıkları ve Nihai üretime ulaşmadığı için yapı alabileceği iddia ediliyor.

Apple’ın katı hal düğmesine ve ses kontrolü tasarımına sahip bazı iPhone 15 Pro modelleyicisi oluşturuluyor iddia ediliyor. bileşenleri, bu modelleri, aksamları iPhone 16 serisine hazır olduklarından emin olmak adına dahili yuvaları için kullanacağı sürüklüyor.

İŞTE İDDİALARA GÖRE iPHONE 15 PRO’NUN ÖZELLİKLERİ

iPhone 15 Pro modeli için açıklamalar arasında;

  • titanyum çerçeve
  • Daha hızlı A17 çip
  • Periskop lens teknolojisi (yalnızca iPhone 15 Pro Max)
  • Daha ince ekran çerçeveleri
  • Lightning bağlantı noktası yerine USB-C bağlantı noktası gibi bir dizi yeni özellik bulunuyor.
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ancak her kullanıcı erişemeyecek!  çünkü...Ancak her kullanıcı erişemeyecek! çünkü…
Evlat vahseti!  Annesini katletti, babasını ağır yaraladıEvlat vahseti! Annesini katletti, babasını ağır yaraladı
'Altın bulduğu' Gelen mesaja yanıt verince... 'Tesadüf' dediler‘Altın bulduğu’ Gelen mesaja yanıt verince… ‘Tesadüf’ dediler

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası