Kibrit kutusu boyutunda! Görenleri şaşırtıyor: Fiyatı ise…

Oyun dünyası gittikçe büyüyor ve yeni yeni cihazlar aramıza katılıyor. Son zamanlarda taşınabilir ve bir bilgisayar kadar kuvvetli taşınabilir oyun konsolları konuşulurken, nostaljik Game Boy’dan esin alan yeni bir taşınabilir oyun konsolu şu sıralar bir kitle fonlama platformu üstünden bağış topluyor.

KİBRİT KUTUSU BOYUTUNDA OYUN KONSOLU

The Verge’ün aktardığına bakılırsa; Arduboy Mini isminde bu aygıt, ortalama kibrit kutusu boyutunda. 8 bitlik oyun konsolu, monokromatik 128 x 64 px OLED ekrana haiz. 16MHz ATmega32u4 işlemciye ve 6 düğmeye (Arkasında konsolu sıfırlamak için kullanılan bir düğme daha bulunuyor) ev sahipliği meydana getiren cihazın, kodlamayı keşfetmeye teşvik eden açık bir tasarımının olduğu ve 8-bit oyun geliştirme imkanı tanıyacağı söyleniyor.


(Fotoğraf kaynakları: Arduboy Mini Kickstarter sayfası)

Öteki bir dikkat çeken nokta cihazın dahili bir hoparlör yada pil ile gelmiyor oluşu. Bunun yerine, cihazın arkasında hem pil hem de hoparlör için lehim noktaları bulunuyor. Aleti çalıştırmak için USB-C portuna bağlı taşınabilir bir pil kullanılabiliyor.

300’den fazla 8-bit retro esintili oyundan oluşan bir kütüphanenin ufak konsola evvel yüklenmiş olarak geldiği belirtiliyor.

İŞTE FİYATI

İsteyenler şu anda bir kitle fonlama platformu üstünden 29 dolar ödeyerek hem projeye destek olabiliyor hem de cihazın ön siparişini verebiliyor. Tahmini teslim zamanı olarak ise Haziran 2023 veriliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
2022 onlara yaramadı! Milyarlarca dolar kaybettiler2022 onlara yaramadı! Milyarlarca dolar kaybettiler
İmamoğlu davasında gerekçeli karar açıklandıİmamoğlu davasında gerekçeli karar açıklandı
Sabiha Gökçen'de uçuş trafiğini durduran olay!Sabiha Gökçen’de uçuş trafiğini durduran vaka!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası