Kervana o şirket de katıldı! 12 bin kişiyi işten çıkaracak

Google’ın ana kuruluşu Alphabet 12 bin kişiyi işten çıkaracak! ABD’li teknoloji şirketlerinden Google’ın ana kuruluşu Alphabet, 12 bin çalışanını işten çıkaracağını duyurdu. Alphabet Üst Yöneticisi Sundar Pichai, şirket çalışanlarına gönderilmiş olduğu mesajda ise şirketi geleceğe hazırlamak için zor bir karar aldıklarını belirtti.

“İŞ GÜCÜMÜZÜ YAKLAŞIK 12 BİN KİŞİ AZALTMAYA KARAR VERDİK”

Pichai, “İş gücümüzü ortalama 12 bin şahıs azaltmaya karar verdik.” ifadesini kullandı. ABD’de işten çıkarılan çalışanların halihazırda bilgilendirildiğini belirten Pichai, öteki ülkelerde işten çıkarılması planlanan çalışanların ise süreçlerinin mahalli yasalar ve uygulamalar sebebiyle daha uzun süreceğini aktardı.

“BİZİ BURAYA GETİREN KARARLARIN TÜM SORUMLULUĞUNU ALIYORUM”

Pichai, bu karardan duyduğu üzüntüyü paylaşarak, “Bu değişikliklerin Google çalışanlarının yaşamlarını etkileyeceği gerçeği üzerimde oldukça büyük bir ağırlık oluşturuyor ve bizi buraya getiren kararların tüm sorumluluğunu alıyorum.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Son 2 yılda acıklı bir gelişme periyodu yaşadıklarını kaydeden Pichai, sadece bugün karşı karşıya oldukları ekonomik gerçekliğin değişik bulunduğunu beyan etti.

TEKNOLOJİ SEKTÖRÜNDE İŞTEN ÇIKARMA DALGASI BÜYÜYOR

Yükselen enflasyon ve ihtimaller içinde resesyon teknoloji sektöründe endişelere niçin olurken, bilhassa ABD’de birçok teknoloji şirketi geçen yıl binlerce kişiyi işten çıkarma ya da yeni işe alımlara ara verme sonucu almaya başlamıştı.

Bu firmalar içinde Meta ve Amazon şeklinde teknoloji sektörünün önde gelen firmalarının bulunması da dikkati çekmişti.

Son olarak ABD’li teknoloji devlerinden Microsoft, 10 bin çalışanını işten çıkaracağını duyurmuştu.

Teknoloji sektöründeki işten çıkarmaları takip eden Layoffs.fyi sitesinin verilerine gore ise teknoloji şirketleri 2022’nin başından bu yana 190 binden fazla çalışanının işine son verdi.

(Kaynak: AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
(*12*)Saati 2 dolara Kenyalıları çalıştırdılarSaati 2 dolara Kenyalıları çalıştırdılar
(*12*)96 yaşındaki kadını ellerinden yatağa bağlayıp...96 yaşındaki bayanı ellerinden yatağa bağlayıp…
(*12*)Adayın açıklanacağı tarih belli olduAdayın açıklanacağı tarih belli oldu

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası