Kanye West’ten Parler hamlesi! Elon Musk’ın yolundan gidiyor

Toplumsal medya platformu Twitter’ın patronu olmak isteyen Elon Musk hala gündemdeyken, bir satın alma haberi de dünyaca meşhur rapçi Kanye West’ten geldi. Geçen yıl adını Ye olarak değiştiren meşhur rapçi, Trump destekçileri, muhafazakarlar, komplo teorisyenleri ve aşırı sağcılar tarafınca kullanılan Amerikalı toplumsal medya platformu Parler’ı satın alıyor. Görünüşe gore Musk’ın yolunda gidiyor.

KANYE WEST’TEN PARLER HAMLESİ!

The Guardian’ın haberine gore, Kanye West’in toplumsal ağ Parler’ı açıklanmayan bir miktar karşılığında satın alacağı duyuruldu. Meydana getirilen açıklamaya gore Parlement Technologies, Parler sitesine “teknik destek ve hususi bulut hizmetlerinin kullanımını” sağlayarak bağımsız bir şirket olarak etkinlik göstermeye devam edecek.

West, “Tutucu görüşlerin tartışmalı olarak görüldüğü bir dünyada, kendimizi özgürce ifade etme hakkımız olduğundan güvenilir olmalıyız” dedi. Parler’ın ana şirketi Parlement Technologies’in CEO’su George Farmer ise “Bu antak kalma dünyayı değiştirecek ve dünyanın ifade özgürlüğü hakkında düşüncesini değiştirecek. Ye, özgür konuşma medyası alanına çığır açan bir adım atıyor ve tekrar asla toplumsal medyadan çıkarılmaktan korkmanıza gerek kalmayacak.” ifadelerini kullandı.

West’in Parler’ı satın alma hamlesi, Instagram ve Twitter hesaplarının kilitlenmesine yol açmasının peşinden geldi.

Satın alımın bu senenin dördüncü çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

PARLER NEDİR?

Kullanıcılarının bir çok tarafınca “özgür konuşma platformu” olarak görülen Parler, John Matze ve risk fonu yöneticisi ve BreaitBart Kurucusu Robert Mercer’ın kızı Rebekah Mercer tarafınca 2018 senesinde kurulmuştu. Toplumsal ağ, 6 Ocak 2021’deki ABD Kurultay Binası baskınını gerçekleştirenlerin bir çok tarafınca kullanılıyor olmasıyla dikkat çekmişti.

Parler-1

ABD Kurultay baskınıyla ilişkisi sebebiyle Matze CEO’luk görevden uzaklaştırılmış ve CEO’luğa George Farmer getirilmişti. Meydana getirilen saldırının peşinden ise Parler, Apple ve Google’ın uygulama mağazalarından kaldırılmış ve 10 Ocak’ta Amazon Web Services’ın web barındırma hizmetinden çıkarmasıyla tamamen çevrimdışı hale gelmişti.

İçerik denetiminin sağlanmasının peşinden Parler Mayıs 2021’de App Store’a, Eylül 2022’de ise Android cihazlara geri dönmüştü.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Oyunlarda size avantaj sağlayacak en ergonomik ve kullanışlı Razer marka mouselarOyunlarda size avantaj sağlayacak en ergonomik ve kullanışlı Razer marka mouselar
Canlı yayında açıkladı! 'Konut ve kira fiyatları düşecek'Canlı yayında deklare etti! ‘Konut ve kira tutarları düşecek’
Bebeğe işkenceyi canlı yayınladı! Yasak aşkta müstehcen fotoğraf şantajıBebeğe işkenceyi canlı yayınladı! Yasak aşkta müstehcen fotoğraf şantajı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası