İsmail Demir’den heyecanlandıran paylaşım: Milli Muharip Uçak pist başında!

Türk savunma sanayiinin en büyük projelerinden biri olan Milli Muharip Uçak (MMU) ile ilgili heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Geçen aylarda ilk kez motorlarını çalıştıran Milli Muharip Uçak, bu kez de yer testlerinin bir sonraki aşamada olan taksi testlerine başladı.

“UÇAĞIMIZ BUGÜN PİSTİN BAŞINDA”

Konuya ilişkin olarak Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Milli Muharip Uçak’ımızı 18 Mart’ta hangardan çıkaracağız demiştik.Bugün Uçağımız pistin başında!

h1

MİLLİ MUHARİP UÇAK YARIN HANGARDAN ÇIKACAK

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından yürütülen ve Türkiye’nin en önemli teknoloji projesi geliştiren MMU, yarın motor çalıştırarak hangardan çıkacak.

MMU, Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan ve 2030’lu yıllardan itibaren devreden çıkarılması düşünülen F-16 uçaklarının yerini alacak.

fef

Türkiye, projede, yeni nesil bir uçakta olması gereken düşük görünürlük, dahili silah yuvası, yüksek manevra kabiliyeti, artırılmış durumsal keşif ve sensör füzyonu benzeri teknoloji kanatları sonucu, 5. nesil bir muharip uçak üretebilecek altyapı ve teknolojiye sahip ülkelere girecek. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Milletvekillerine yasaklanıyorlarMilletvekillerine yasaklanıyorlar
İstanbul'da da hissedilen depremin merkez üretimi Bolu olarak açıklandı!İstanbul’da da hissedilen depremin merkez üretimi Bolu olarak açıklandı!
Selde sürüklenirken elini uzattığı anlar gündem oldu!  yaşlı adam...Selde sürüklenirken elini uzattığı anlar gündem oldu! yaşlı adam…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası