iPhone sahipleri dikkat! Apple imzalamayı durdurdu: Artık dönemezsiniz

iPhone sahiplerinin dikkatlerinden kaçmaması ihtiyaç duyulan bir gelişme yaşandı. Hatırlayacağınız suretiyle, iOS 16.2 güncellemesinden ilkin iOS 16.1.2 güncellemesi yayınlanmıştı. iOS 16.1.2, iOS 16.2’ye nazaran ufak bir güncellemeydi. Şimdi ise Apple’ın iOS 16.1.2 mevzusunda mühim bir adım attığına yönelik haberler gelmeye başladı.

APPLE’DAN iOS 16.1.2 KARARI

Macrumors’un aktardığına gore; 13 Aralık’ta iOS 16.2’yi kullanıma sunan Apple, iOS 16.1.2’yi imzalamayı durdurdu. iOS 16.1.2 artık imzalanmadığından, kullananların iOS 16.2 güncellemesini yükledikten sonrasında resmi yollarla iOS 16.1.2’ye geri dönmesi artık mümkün değil.

Aslen bu karar sürpriz olmadı. Şundan dolayı Apple, müşterilerini işletim sistemlerini güncel tutmaya teşvik etmek için yeni sürümler çıktıktan sonrasında yazılım güncellemelerinin eski sürümlerini imzalamayı rutin olarak durduruyor.

APPLE’IN İSTİSNASI

9to5Mac’in iddiasına gore ise; iOS 16.2’den ve hatta iOS 16.3 beta 1’den iOS 15’e geri dönme şansınız hâlâ var. Bunun sebebi, Apple’ın iOS 15.7.2 çalıştıran kullanıcılara hâlâ güvenlik güncellemeleri sağlaması olarak gösteriliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Merakla beklenen iPhone'dan kötü haber!Merakla beklenen iPhone’dan fena haber!
Yerde sürükleyip çırılçıplak soydu! Yerde sürükleyip çırılçıplak soydu! “Oğluma saldırı etti”
İstanbul'a yılın ilk karı yağdı, Türkiye geneli için tarih verdiİstanbul’a senenin ilk karı yağdı, Türkiye geneli için tarih verdi

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası