iPhone 15 için geri sayım başladı, son iddialar ise olay oldu: “Tümüne yayılacak”

iPhone 15’in özellikleri, iPhone 15’in fiyatı ve iPhone 15’in tasarımı hakkında iddialar atılmaya devam edilirken, son gelen iddialar olay oldu. iPhone 15’in 2023’ün eylül ayında çıkması planlanıyor sadece gelen iddialar “eğer doğruysa”(*15*) şimdiden iPhone 15’in tasarımı yada özelliklerine yönelik akıllarda bazı fikirler oluşmaya başladı. Bu son iPhone 15 iddialarını, öteki dedikodularla da birleştirdiğinizde dikkat çekici olarak değerlendirmeniz oldukça ihtimaller içinde.

OLAY YARATAN iPHONE 15 İDDİALARI! O ÖZELLİK HEPSİNDE BULUNACAK

O iddialar, Bloomberg’den Mark Gurman tarafınca paylaşıldı. MacRumos’un Gurman’ın iddialarına dayanarak hazırladığı habere nazaran Apple, Dynamic Island’ı bu yıl piyasaya çıkacak dört iPhone 15 modelinin tümüne genişletmeyi planlıyor. Hap şeklindeki bir çentiği yazılımla birleştiren Dynamic Island, bir tek iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te içeriyor. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinde ise iPhone 13’teki çentiğin aynısı bulunuyor. Sadece görünüşe nazaran bu fark iPhone 15 ailesinde giderilecek.

iPHONE 15 MODELLERİ NASIL OLACAK? EKRAN BOYUTLARI, İSİMLERİ…

Peki iPhone 15 ailesi hangi modellerden oluşacak? Gurman, iPhone 15 serisinin iPhone 14 serisi ile aynı şekilde dört ekran boyutu sunacağını kaydetti. Bu da 6.1 inçlik iPhone 15, 6.7 inçlik iPhone 15 Plus, 6.1 inç iPhone 15 Pro ve 6,7 inçlik iPhone 15 Pro Max’in beklenebileceği anlamına geliyor.

Bu aşamada hatırlatmamızda yarar var; Gurman daha ilkin, iPhone 15 Pro Max’in iPhone 15 Ultra olarak adlandırılabileceğini öne sürmüştü.

İŞTE iPHONE 15’İN ÖZELLİKLERİ VE iPHONE 15 PRO’NUN ÖZELLİKLERİ İÇİN SÖYLENENLER

Gurman’a nazaran, dört iPhone 15 modelinin tamamı Lightning yerine USB-C bağlantı noktasıyla donatılacak. Böylece Apple, AB’nin getirmiş olduğu tek tip şarj şartının gereğini yerine getirecek.

Ek olarak kaynak, iPhone 15 Pro modellerinin fizyolojik yerine dokunsal ses düğmeleri ile titanyum kasaya haiz olacağı yönündeki söylentileri de doğruladı. İddialara nazaran iPhone 15 Pro modellerinde bulunacak iki yeni Taptic Engine, ses açma ve ses kapatma düğmeleri için 2. nesil ve 3. nesil iPhone SE’nin Ana Ekran düğmesi şeklinde çalışacak ve düğmeye basılma hissini simüle edecek.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ(*15*)
Şaşırmamak elde değil! 'Şifacı robot', 'hemşire robot' derken şimdi de...Şaşırmamak elde değil! ‘Şifacı robot’, ‘hemşire robot’ derken şimdi de…
İsveç 'taleplerin hepsini karşılayamayız' dediİsveç ‘taleplerin hepsini karşılayamayız’ dedi
Gözaltına alınan Sinan Sardoğan tutuklandıGözaltına alınan Sinan Sardoğan tutuklandı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası