iPhone 14’teki özellik Android telefonlara da gelecek! Telefon çekmese de iletişim kurulabilecek

Apple’ın iPhone 14’ünde bulunan uydu bağlantısı özelliği dikkat çekmişti. Kapsama alanı dışındayken meydana gelebilecek acil durumlarda iletişime geçebilmeyi elde eden bu özelliğin Android telefonlara da gelmesi bekleniyordu. Görünüşe bakılırsa geliyor da. Bu mevzu hakkında kurulmuş yeni bir ortaklık bizlere fazlaca şey söylüyor.

ÜST SEVİYE ANDROİD AKILLI TELEFONLARA UYDU BAĞLANTISI

BBC’nin haberine bakılırsa, Uydu telefonu şirketi Iridium ile çip devi Qualcomm içinde yeni bir ortaklık kuruldu. Bu yeni ortaklık, senenin ilerleyen zamanlarında üst düzey Android akıllı telefonlara uydu bağlantısı getirecek.

Bu, özelliğin bulunacağı Android telefonların kapsama alanının olmadığı yerlerde, ileti göndermek ve almak için geçen uydulara bağlanabileceği anlamına gelecek.

KARAR ÜRETİCİDE

Yeni ortaklık, aynı hizmeti belirli bir markaya bağlamadan milyonlarca akıllı telefon kullanıcısına daha erişilebilir hale getirecek. Sadece bunu etkinleştirmek üreticiye düşecek.

Qualcomm, Snapdragon Satellite adlı yeni özelliğin ilk olarak yalnızca premium yongalarına dahil edileceğini, bundan dolayı bütçe dostu cihazlarında görünme olasılığının düşük bulunduğunu kaydetti.

Bu özellik gelecekte muhtemelen tabletlere, dizüstü bilgisayarlara ve hatta araçlara kadar yayılacak ve bununla birlikte acil durum iletişimi ile sınırı olan olmayan bir hizmet haline gelecek. Sadece bunun için bir ücret ödenmesi olası.

Uydu ile bağlantı süratli ve çoğu zaman güvenilir olsa da kablo yada fiber bağlantılardan daha pahalı.

Hindistan ve Çin benzer biçimde ülkelerde uydu telefonlarının kullanımını yasak. Bundan dolayı özelliğin kullanımı mahalli yönetimlerin düzenlemelerine doğal olarak olacak.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dikkat! Milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiriyorDikkat! Milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiriyor
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan "İBB'ye kayyum" açıklaması!İçişleri Bakanı Süleyman Asil’dan “İBB’ye kayyum” açıklaması!
3 ülke resmi salgın ilan etti, Türkiye'de de yayılıyor! Aciller doldu, taştı3 ülke resmi salgın duyuru etti, Türkiye’de de yayılıyor! Aciller doldu, taştı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası