Intel, ilk çeyrekte tarihinin en yüksek 3 aylık zararını açıkladı – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Intel, 2023’ün ilk çeyreğine ait grafiğini açıkladı.

Buna göre, şirketin yılın ilk çeyreğinde elde ettiği gelir geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 36 azalarak 11,7 milyar harcama geriledi. Intel, geçen yılın ocak-mart döneminde 18,4 milyar dolar gelir sağlamıştı.

Intel, yılın ilk yarısında 2,8 milyara varan net zararı açıkladı. Intel, geçen yılın aynı döneminde 8,1 milyar dolar net kar elde etti.

Şimdiye kadarki en yüksek çeyreklik zararını bildiren mikroçip üreticisinin hisse başına zararı da bu dönemde 0,66 dolar olarak hesaplandı. Şirket, geçen yılın ilk yıllarında 1,98 dolar kar bildirmişti.

Intel Üst Yöneticisi (CEO) Pat Gelsinger, makroekonomik görünüm konusunda temkinli olmaya devam ettiklerini belirterek, önlerindeki 1 elden çıkan pazarlama maliyetinden faydalanmak üzere şirket en iyi şekilde konumlandıracak “IDM 2.0” stratejisine odaklandıklarını anımsattı.

Şirketin Mali İşlerden Sorumlu Üst Yöneticisi (CEO) David Zinsner de harcamaları ve maliyet tasarruflarını arttırmaya yönelik taahhütlerinin bir parçası olarak gider yönetimi konusunda disiplinli olmaya devam ettiklerini kaydetti.

Zinsner, “IDM 2.0” stratejisini ilerletmek için gerekli yatırımlara sonuçlara vardıklarını ifade etti.

Intel, 2021 yılında, üretim, inovasyon ve ürün liderliği hedefine ulaşmak için “IDM 2.0” stratejisini açıklamış ve bu konudaki yatırımlarını duyurmuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası