Instagram (story) hikâye SS alınca bildirim gidiyor mu? Instagram storyde ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi?

Bazı insanlar paylaşılan bir hikayeyi bir arkadaşına veya başka bir aile üyesine göstermek ve bunun için bir ss almak isteyebilir. Ancak, başkalarının Hikayelerini kaydetmek ve paylaşmak, kişilerin gizlilik haklarını ihlal edebilir ve bu nedenle Instagram’ın kullanım koşulları kapsamında yasaktır. Instagram hikaye ss alma açısından instagram kullanıcıları instagram hikaye ekran görüntüsü alınca bildirim gönderilip gönderilmediğini merak ediyor. Diğer kullanıcılar tarafından yayınlanan hikayelerin ekran görüntülerini alan kişiler, bildirim almadığından emin olmak ister. Hikayeler için olmasa da Instagram, SS alırken bildirim özelliğini kullanmaya başladı. Yeni bir özellik olan SS bildirimi yalnızca belirli durumlarda kullanılabilir.

İnstagram story ss gelince bildirim kayboluyor?

Instagram hikaye paylaşım modu 2016 yılında oluşturuldu. Hikaye özelliği aslında başka bir sosyal medya platformu olan Snapchat’ten esinlenilmişti. Instagram’dan önce oldukça popüler olan Snapchat, hikaye paylaşma özelliğinin çeşitli versiyonlarına izin veriyordu. Snapchat uygulaması günümüzde hala kullanılıyor olsa da hikaye paylaşımı olarak daha çok Instagram uygulaması tercih ediliyor.

Instagram uygulaması hikaye paylaşma özelliğini oluşturduğunda ilk merak edilenlerden biri hikaye ekranı çekildikten sonra bildirimin kaybolup kaybolmayacağıydı. Hikaye modunun ilk sahibi olan Snapchat uygulamasında, hikayenin ekran görüntüsü alındığında hikayeyi paylaşan kişiye bildirim geliyor. Ancak Instagram uygulaması hikaye özelliğini kaldırdığında o özelliği eklememişler ve ekran görüntüsü alındığında karşı taraf herhangi bir bildirim almıyor.

Instagram story (ekran görüntüsü) alındığında kullanıcılar herhangi bir bildirim almaz. Başka bir deyişle, başka bir kullanıcı hikayenizi kaydettiğinde veya ss aldığında, size haber vermek için Instagram’dan herhangi bir uyarı veya bildirim gönderilmez. Ancak, bazı kullanıcılar Instagram Hikayelerini kimin görüntülediğini görmek isteyebilir. Bu durumda kullanıcılar, hikayelerini görüntüleyen kişilerin listesini görebilir. Bunun için paylaşılan hikayeye tıklanarak açılan hikaye görüntüleme ekranında ekranın alt kısmında yer alan göz simgesine dokunmanız yeterli. Ancak Instagram DM’lerinde biri ile yaptığınız özel sohbette o kişi size fotoğraf göndermişse ve siz de fotoğrafı orada göndermiş veya oynatmışsanız karşı taraf bunu görebilir.

Instagram kaybolan mesajlarda ss aldığında bildirim kayboluyor mu?

Instagram kaybolan mesajlar herhangi bir sohbette kaybolan mesaj özelliği aktif edildiğinde yazılan ve paylaşılan mesajların sohbetten çıktıktan sonra kaybolması özelliğidir. Kaybolan mesajlar, bir sohbet yukarı kaydırıldığında otomatik olarak tetiklenir. Kaybolan mesajlar bölümünden çıkmak için sohbet ekranının tekrar yukarı kaydırılması gerekir, aksi takdirde bu kişiler arasında instagram kaybolan mesajlar sohbeti açık kalacaktır.

Instagram Stories’de ekran görüntüsü alma özelliği zaman zaman karşımıza çıkarken çıkmıyor. Instagram hikayesi SS’ye geçtiğinde, bildirim kaybolmaz. Ancak Instagram, kaybolan mesajlar için SS alırken bildirim özelliğini açmıştır. Kaybolan mesajlar özelliği açıldığında yazılan ve paylaşılan her şey bu özellik kapatıldığında kaybolsa da bu mesajların bir taraf tarafından alınması gizlilik zafiyeti oluşturuyordu. Instagram, gizlilik önlemleri almak için ss alırken bildirim işlevini etkinleştirdi. Bu bildirim kaybolan mesajlar ekranında ss alındığında ve karşı taraf bu ekran görüntüsünden haberdar olduğunda ss alındı ​​yazısının ekrana gelmesine neden olur.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İnanılmaz ‘ücretsiz televizyon’ planı! Ama bir şartım var…
Parti lideri İYİ Akşener canlı yayında duyurdu!Parti lideri İYİ Akşener canlı yayında duyurdu!
İmamoğlu'ndan dikkat çeken çağrı!İmamoğlu’ndan dikkat çeken çağrı!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası