Instagram silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır? Instagram silinen eski mesajları görme ve geri yükleme mümkün mü?

Günümüz teknolojisi yardımıyla artık sevdiklerimizle toplumsal medya aracılığı ile rahatça haberleşebiliyoruz. Özünde bir fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram da buna dahil. Devrin en popüler uygulamalarından önde gelen Instagram yardımıyla dünyanın her ucundan insana ulaşabiliyoruz. DM dediğimiz mesajlaşma kısmı vesilesiyle beraberce gönül rahatlığıyla yazışma kurabiliyor, ilgimizi çeken postları birbirimizle paylaşabiliyoruz.

Kimi zaman ise bir sohbeti bilerek ya da yanlışlıkla silebiliyoruz. Maalesef silinmiş bu mesajlara sonradan gerekseme duymak ya da başkasının biz görmeden silinmiş olduğu bir mesajı merak etmek oldukça olası. Bu şekilde bir durum karşısında ise derhal Instagram’da silinmiş mesajlar geri gelir mi diye merak etmeye başlıyor, Instagram’da silinen sohbetleri görme yolları arıyoruz.

Instagram Silinen Mesajları Görme

Instagram’da silinen sohbetleri görme mevzusunda her insanın ilk aklına gelen yöntem, bu mevzu ile ilgili yardım alınabilecek bir uygulamaya başvurmak oluyor. Sadece bu yöntemde asla gözden kaçırılmaması ihtiyaç duyulan husus, bu şekilde bir yöntemin pek de güvenli olmayacağıdır. Üçüncü parti uygulamalar sizden Instagram giriş bilgilerinizi isteyecek, uygulamada hesap açmanızı talep edecektir. Üçüncü parti uygulamalarıyla Instagram’da silinen mesajlar geri gelir mi?

Instagram’da silinen sohbetleri geri getirme şekilleri içinde yer edinen üçüncü parti uygulamaları devamlı güvenli olmayabilir. Sonuçta başka bir uygulamaya kişisel bilgilerinizi verecek, dahası bu uygulamanın hususi mesajlarına da erişim sağlamasına olanak tanımış olacaksınız. Kişisel verilerin çalınması ihtimali asla göz ardı edilmemesi ihtiyaç duyulan ciddi bir mevzudur.

Ek olarak pek oldukça aracı uygulama, eğer verimli bir tecrübe istiyorlar ise kullanıcılardan belli bir ücret talep edebiliyor. Bu da üçüncü partilerin başka bir dezavantajı oluyor.

Aslen Instagram silinen mesajları geri getirme mevzusunda kullanıcılarına bir çözüm yolu sunuyor. Bunun için de tek yapmanız ihtiyaç duyulan uygulamanın kendisinden yardım istemek.

Instagram eski mesajları görme olanağını bir geri dönüşüm kutusu aracılığı ile sunmuyor. Kısaca bir silinenler klasörü ya da geri dönüşüm kutusu aracılığı ile Instagram geçmiş mesajları bulma sağlanamıyor.

Fakat Instagram, kullanıcılarına ondan yardım ve destek alma seçeneğini sunuyor.

İşte adım adım Instagram’dan yardım istemenin yolu:

  • Profilinize giriş yapın.
  • Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan üç çizgi sembolüne tıklayın.
  • Ayarlar seçeneğine gidin.
  • Yardım bölümünü bulup buraya tıklayın.
  • Problem bildir kısmına desteğe gerekseme duyduğunuz mevzuyu yazın. Instagram silinen mesajları geri getirme mevzumuz olduğundan bunu detaylı bir halde açıklayın. Sohbeti geri getirmek istediğiniz kullanıcı adını, mesajı silme nedeninizi ve niçin şimdi geri getirmek istediğinizi açık ve net bir halde belirtin.
  • Instagram size en kısa sürede geri dönecektir. Fakat tam olarak ne kadar beklemeniz gerektiği net değildir. Süre bir günle yedi gün içinde sürebilir. Duruma nazaran sürenin uzunluğu değişecektir.

Instagram silinen mesajları görme hususunda bir çok kullanıcının atlamış olduğu bir detay ise Instagram ile Feysbuk’un birbiri ile bağlantılı olduğu. Eğer bir Feysbuk kullanıcısı iseniz Instagram silinen mesajları geri getirme sizin için daha kolay olabilir.

Bu aşamada mühim olan Feysbuk Messenger ile Instagram direkt mesajlarınızın senkronizasyonunun açık olması. Eğer bu senkronizasyon işlemi sizin tarafınızdan etken edilmiş ise mesajlar Feysbuk Messenger’da kopyalanmış olabilir.

Doğal ki burada mühim olan bir Feysbuk hesabınızın olması ve Feysbuk ile Instagram mesajlarınızın senkronize edilmiş şu demek oluyor ki birleştirilmiş olmasıdır.

Günümüz teknolojisi artık netin ve kullananların her alanda korunmasını gerektiriyor. Bu gereksinim muhakkak karşılanıyor.

Instagram da Feysbuk ile bağlantılı olduğundan, Feysbuk aracılığı ile verileri korunuyor. Kullananların tüm kişisel detayları kayıt altına alınıyor. Kullanıcı bir veriyi silse bile o bilgiler veritabanında saklanmaya devam ediyor.

Kişisel verilerin bu şekilde saklanıp korunması da kullananların Instagram silinen mesajları görme talebinin karşılanabilmesini sağlıyor. Geçerli ve inanılabilir açıklamalar ile Instagram geçmiş mesajları görme talebi desteklenebildiği sürece kullananların mesajlara yine erişmesine izin verilebiliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Isınma probleminize anında çözüm olacak en etkili ve iyi seramik ısıtıcılar
Ukraynalılar bayraklarını alıp sokağa fırladıUkraynalılar bayraklarını alıp sokağa fırladı
2 lira yüzünden tartıştı, Rus turistin attığı yumrukla öldü2 lira yüzünden tartıştı, Rus turistin attığı yumrukla öldü

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası