Instagram resmen duyurdu! “Hesabım hack’lendi” diyenler bu özellik size…

Instagram hesabı hack’lenen kullanıcılar maalesef olabiliyor. Bu durumda kullanıcılar, “Instagram hesabım hack’lendi, şimdi ne yapmalıyım?” diye merak ediyor. Instagram hesabı hack’lenince yapılması gerekenler her şeyi arama motorları üstünden arayıp, tabiri caizse dertlerine bir umar bulmaya çalışıyorlar. Sadece Instagram artık bu mevzuda mühim bir adım atıyor. “Instagram hesabım hack’lendi, şimdi ne yapmalıyım?” diyenlere artık resmi bir özellik sunuluyor.

INSTAGRAM BUNU RESMEN DUYURDU!

Instagram, hesap erişim sorunlarını bildirmek ve çözmeye çalışmak için yeni bir özellik olan Instagram.com/hacked’i resmen duyurdu. Bu özellik ile kullananların, ele geçirilen hesapları kurtarmak için yardım isteyebilecekleri, yansılamak hesapları bildirebilecekleri yada parolalarını unuttuklarına dair yardım alabilecekleri açıklandı.

İŞTE BU ÖZELLİK İLE INSTAGRAM HESABINIZ HACK’LENDİĞİNDE YAPMANIZ GEREKENLER

Instagram’ın duyurusuna gore, hesabınıza giriş yapamıyorsanız;

  • Telefonunuzdan yada masaüstü tarayıcınızdan Instagram.com/hacked adresini girin.
  • Arkasından, “Hesabım başkasının eline geçti”, “Giriş kodu, erişemediğim bir cep telefonu numarasına yada e-posta adresine gönderildi”, “Birisi yeni bir hesap oluşturmak için adımı, fotoğraflarımı yada bilgilerimi kullandı”, “Hesabım kapatıldı” şeklinde seçeneklerden size uygun olanı seçin.
  • Bundan sonrasında, hesabınıza tekrardan erişim kazanmanıza destek olacak bir takım adımı uygulayabileceksiniz. Bilgilerinizle ilişkili birden fazla hesabınız var ise, hangi hesabın desteğe ihtiyacı bulunduğunu seçebileceksiniz.

Instagram hacked

İKİ INSTAGRAM ARKADAŞINIZ SİZE YARDIM EDECEK

Öte taraftan Instagram, bu senenin başlarında dikkat çeken bir yöntemi kontrol etmeye başlamıştı. Bu yöntem, insanların hesaplarına tekrardan erişim kazanmalarına destek olmak için arkadaşlarından kimliklerini doğrulamalarını istemelerine yönelikti. Instagram yapmış olduğu duyuruda bu seçeneğin artık Instagram’daki hepimiz tarafınca kullanılabileceğini deklare etti. Böylece hesabınıza erişiminizi kaybettiğinizde, Instagram’daki iki arkadaşınızı seçerek kimliğinizi doğrulayıp hesabınıza geri dönebileceksiniz.

arkadaş

Instagram, bunlara ek olarak, bilgisayar korsanlığını gerçekleşmeden ilkin önlemeye destek olacak yolları da kontrol ettiklerini söylemiş oldu.

“UYARI” VE “MAVİ TİK” DETAYI

Buna gore, birini yansılamak ettiğinden şüphelenilen bir hesap sizi kovuşturmak istediğinde, Instagram bir uyarı göndermeyi kontrol ediyor. Buna ek olarak platform, gelecek aylarda, bir işletmeyi yansılamak ediyor olabilecek bir hesap size Direkt Ileti (DM) gönderirse de uyarı gönderecek.

Sosya medya platformu son olarak, doğrulanmış hesaplar için verilen ve mavi tik olarak da malum mavi rozeti, artık Instagram’da daha çok yerde gösterdiklerini deklare etti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ona sordular! Yarını işaret ettiOna sordular! Yarını işaret etti
'Esad' açıklaması! "Hala Cumhurbaşkanınızı tanıyamadınız"‘Esad’ açıklaması! “Hala Cumhurbaşkanınızı tanıyamadınız”
İsmail Küçükkaya canlı yayında isim verdi! İmamoğlu görevden alınırsa...İsmail Küçükkaya canlı yayında isim verdi! İmamoğlu görevden alınırsa…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası