Instagram hikâye kalitesi düşüyor ne yapılır? Instagram hikâye (story) kalitesini artırmak için uygulanacak yöntemler

Instagram story’lerinde özellikle video gönderileri story kalitesini düşürebilir. Instagram kullanıcılarının fotoğraf veya video paylaşmak istediklerinde hikâyenin çok düşük kaliteli kullanımlarını farklı görmüş olabilirler. İnstagram kalite düşüşünün gerçekleşmesinin debebi formatı ve boyutsal hatalar olabildiği gibi, android ya da iPhone’dan sonra bile kaynaklanabilir. Instagram hikaye kalitesini artırmak için çeşitli amaçlar bulunur. Özellikle videolu storylerde format ve boyut bozuklukları nedeniyle videoların paylaştıklarını ve story kalitesini düşebilir. Instagram hikaye gizliliğini artırmak için çeşitli uygulamaları kullanmak mümkündür.

Instagram hikayesi (hikaye) kalitesini artırma nasıl yapılır?

Instagram hikayelerinde fotoğraf ve video kullanmak mümkündür. Instagram hikayelerine ilişkin görseller Instagram camera ile çekilebilir veya daha önce cihazın kendi kamera uygulmasından çekilmiş görseller eklenebilir. Ancak Instagram’a hikaye yolu ile görsel eklendiğinde bazen Instagram hikayesinin kalitesini düşürüyor. Bu sorun pek çok kullanıcının Instagram’ın dikkatini çekmiş durumda ve hikâyelerin gizliliği koruma için çözüm yolları pek çok kullanıcı tarafından aranır. Hatta çalıştırmaları bu nedenle pek çok android kullanıcısının da iPhone telefonlara geçtiğini görebilirsiniz. Ancak hiçbir zaman telefon değiştirme gerek kalmadan hikaye kalitesini artırmanın yolları var. Bu site Instagram’da hikaye kalitesini artırma yolları:

 • Instagram hesabına girme ayarları bölümüne girin. Ayarlar bölümünde “veri kullanımı” bölümünü girerek “Daha az şebeke verisini kullan” bağlantısını kapatın ve “Yüksek kaliteli yüklemeler” olanağını açın.
 • Instagram işletmeciliğini düzenli olarak güncelleyin ve çalıştırma en güncel versiyonundan emin olun.
 • Instagram ayarlarında “Kamera ayarlarında” çekim kalitesinin “En yüksek çözünürlükte” olduğundan emin olun.
 • Kamera ayarlarında HEVC video codec özelliğini etkinleştiririn
 • HEVC video codec ayarları olmayan kameralarda Open Camera uygulaması ile bu ayarlara sahip olabilirsiniz.
 • InShot mimarisinin görsel güvencesi ve netliğinin filtreleri ve iletişimleri kullanabilirsiniz.

Instagram’da hikaye neden meraklı görünüyor?

Instagram içeriği video hikayesi paylaşıldığında Instagram hikayesinin kalitesini düşürebilir. Instagram hikayesi olarak atılacak videolar için yalnızca belirli video formatları kullanılabiliyor. Instagram’ın dahili formatlarının dışında atılan videolar hikâyeye yüklenemez, yüklense bile oynatılamaz. Bazı parçalar hikâyeye atılan videolarda veya görsellerde aktarımlık da yaşanabilir. Instagram hikaye kalitesini genişletme yolları:

 • Instagram görsel prorsiyonunu 9×16 Tutma.
 • Instagram fotoğraf formatında .jpg veya .png kullanarak.
 • Instagram video formatında .mp4 veya .mov kullanarak.
 • Instagram hikayesine yüklenecek photoğrafların maksimum 30 MB, Instagram hikayesine yüklenecek videonun ise maksimum 4 GB olması.
 • Hikayeler eklenilen dosyanın minimum 600×1067 px olması.
 • Hikâyelere eklenilen dosyaların maksimum 1080×1920 px olması.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bayraktar Kızılelma ve Bayraktar Akıncı kol uçuşu gerçekleştirdi
Kılıçdaroğlu'ndan 'staj mağdurları' mesajı!Kılıçdaroğlu’ndan ‘staj mağdurları’ mesajı!
AK Partili Faruk Çelik'e tepki! AK Partili Faruk Çelik’e tepki!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası