Instagram hesap dondurma linki 2022: Instagram dondurma, geçici hesap kapatma nasıl yapılır?

Instagram dondurma işlemi bu toplumsal medya platformunda bir süre görünmek istemeyen, ara vermek isteyen kişiler tarafınca tercih edilir. Instagram hesap dondurma işlemi hesap silme benzer biçimde kalıcı değildir. Kullanıcı istediği vakit hesabına girerek yeniden aktifleştirebilir. Bundan dolayı hesap dondurmak, Instagram geçici dondurma uygulaması olarak da kullanılır. Instagram dondurma nasıl yapılır? Instagram hesap dondurma linki nedir?

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesap dondurma, toplumsal medyaya ara vermek isteyenler tarafınca çoğunlukla tercih edilmektedir. Instagram hesap dondurma, hesabı kalıcı olarak kapatmak istemeyenler için bir alternatiftir. Hesap dondurulduğunda sanki hesap silinmiş benzer biçimde görülür sadece detayları saklanır. Yeniden hesap aktifleştirilmek istendiğinde hiçbir değişim olmadan hesap kullanılmaya devam edilir.

Instagram hesap dondurma işlemi telefondan yada bilgisayardan yapılabilir. Bu işlem Instagram profili kullanılarak yada Instagram hesap dondurma linkini kullanarak yapılmaktadır. Instagram hesabını geçici dondurmak isteyen hepimiz bu işlemi yaparak toplumsal medyaya ara verebilir. Bu işlem yapıldığında hesaptaki tüm bilgiler saklanır sadece öteki hesaplara görünmez. Instagram donmuş olduğu vakit bu hesap aramalarda çıkmaz. Mesajlar kısmında Instagram kullanıcısı adıyla görünür sadece hesap detayları yok olur. Fotoğraflar, profil resmi, kullanıcı adı öteki hesaplara görünmez. Fakat daha evvelinde kalan mesajlar görünmektedir.

Instagram dondurma işlemi, web tarayıcısı üstünden yapılmamaktadır. Hesabını kapatmak isteyenler bir bilgisayardan yada telefonun web tarayıcısından da bu işlemi yapabilir. Instagram hesap dondurma işlemi için aşağıdaki adımları uygulamak gerekir.

  • Tarayıcıdan Instagram profilinize giriş yapın.
  • Profili açıp profili düzenle kısmına tıklayın.
  • Daha sonrasında görülen hesabımı geçici olarak kapat kısmına tıklayın.
  • Ortaya çıkan sayfada istenilen detayları girin.
  • Hesabı geçici olarak kapat kısmına tıklayın.

Bu işlemleri yaptığınızda hesabınız geçici olarak kapanacaktır, kısaca Instagram hesabınız dondurulacaktır.

Hesabı kapatmak için istenen bilgiler veri olarak toplanır ve iyileştirmeler için kullanılır. Bundan dolayı geçici bir süre kullanımı durdurmak isteyenler “ara vermek isterim” bilgisini seçerse daha doğru bir informasyon vermiş olur. Instagram dondurmak isteyenlere de bu informasyon önerilir. Değişik problemler yaşanıldığında bu sorunlara en yakın seçenekler de işaretlenebilir.

Instagram Hesap Dondurma Linki 2022

Instagram hesabını geçici olarak kapatmak isteyenler hesap dondurma işlemini yaparlar. Instagram hesabı yalnızca web tarayıcısından yapılmaktadır. Bilgisayar üstünden yada telefondan oluşturulan tarayıcı ile hesap dondurulabilir. Instagram hesabı dondurmanın kısa bir yolu hesap dondurma linki kullanmaktır.

Instagram Hesap Dondurma Linki:

Instagram hesap dondurma linki için tıklayınız!

Instagram hesap dondurma linki kullanıldığında direkt olarak hesabı kapat butonunun olduğu sayfaya yönlendirir. Eğer bu tarayıcıdan hesabınıza daha ilkin giriş yaptıysanız derhal detayları girip hesabınızı dondurabilirsiniz. Sadece daha ilkin giriş yapmadıysanız yada oturumunuz kapatıldıysa bu bağlantı de hesabınıza giriş yapmanızı ister. Hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında linki yeniden kullanabilirsiniz.

Hesap dondurma linkini açtıktan sonrasında şu aşamaları tamamlamanız gerekmektedir:

  1. Hesabınızı niçin dondurduğunuzu seçin.
  2. Hesabınızın güncel şifresini girin.
  3. Hesabımı geçici olarak kapat butonuna tıklayın.

Bu aşamaları tamamladıktan sonrasında hesabınız dondurulacaktır.

Telefondan Instagram Hesabı Dondurma Linki

Instagram hesabını dondurmak için bilgisayar kullanılmadığında telefon tercih edilir. Telefonda bulunan Instagram uygulamasından hesabı geçici olarak kapatmak mümkün değildir. Telefondaki web tarayıcısı ile Instagram hesap dondurma işlemi yapılabilir.

Telefondan Instagram Hesap Dondurma Linki:

Instagram hesap dondurma linki

Bu bağlantı kullanıldığında tarayıcıdan profile giriş yapmanızı talep edebilir. Eğer daha ilkin hesabınıza tarayıcıdan giriş yaptıysanız ve oturumunuz kapanmadı ise bu bağlantı sizi direkt hesap dondurma sayfasına yönlendirir.

Telefondan hesap dondurmak için oluşturulan sayfadaki detayları girmek gerekir. Bu bilgiler Instagram hesabınızı niçin geçici olarak kapattığınız ve bu hesabınızın güncel şifresidir. Oluşturulan sayfada bu detayları girdikten sonrasında alttaki “hesabımı geçici olarak kapatmak isterim” kısmına tıklamalısınız.

Tüm bu işlemleri yaptığınızda Instagram hesabınız geçici olarak kapanacaktır.

Instagram Hesap Dondurma 1 Hafta Beklemeden Nasıl Yapılır?

Instagram hesabı dondurulduğunda yeniden açmak mümkündür. Sadece Instagram, hesap dondurma ve açma sürelerine bir sınır getirmiştir. Dondurulan bir hesabı yeniden etken hale getirmek için 3 saat geçmesi gerekmektedir. Dondurulup oluşturulan bir hesabı yeniden dondurabilmek için ise 7 günün geçmesi gerekmektedir. Instagram hesabını yeniden dondurmak isteyenler bu 7 gün, kısaca 1 haftayı beklemeden nasıl kapatacaklarını merak ederler.

Instagram hesabını 1 hafta içinde 2 kez dondurmak mümkün değildir. Ne yazık ki hesabı yeniden dondurmak için 7 günün geçmesi zorunludur. Ek olarak bir hesabın dondurulması kimi zaman 24-48 saat benzer biçimde bir vakit almaktadır. Bu süre zarfında hesaba yeniden girmek mümkün değildir.

Instagram hesabını dondurduktan sonrasında yeniden açmak için 3 saat geçmesi gerekir. Bu süre geçtikten sonrasında kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılarak hesap yeniden etken hale getirilir. Hesap etken hale erişince mesajlar, profil fotoğrafı, yorumlar, fotoğraflar ve öteki hesap detayları eskisi benzer biçimde tekrardan yüklenir.

Instagram hesabı dondurulduktan sonrasında yeniden açmak için oldukca uzun süre beklendiyse, kısaca hesap oldukca uzun bir süre dondurulduysa yeniden açıldığında bilgilerin yüklenmesi birazcık vakit almaktadır. Dondurulan süreye bağlı olarak fotoğrafların tamamı yada bir kısmının geç yüklenmesi en sık karşılaşılan sorundur.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sürpriz özelliğini DM kutusuna ekledi! Sürpriz hususi durumunu DM kutusuna ekledi! “Bildiri atmıyordu gerekeni yaptık”
'15 kişinin kaybolduğu' iddia edilmişti! Mersin'deki 'gizemli ev' yine Türkiye'nin gündeminde’15 kişinin kaybolduğu’ öne sürülmüştü! Mersin’deki ‘gizemli ev’ gene Türkiye’nin gündeminde
“Ekmek” açıklamasıyla gündem olmuştu! Cihan Kolivar tutuklandı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası