Instagram BeReal’e meydan okudu! Bununla da kalmayıp ‘Grup Profilleri’ni duyurdu

Milyonlarca kişinin kullandığı Instagram, yeni özelliklerini deklare etti. Meta’ya ilişkin fotoğraf paylaşım uygulaması, yapmış olduğu izahat ile kullanıcılarına “yeni yollar” duyurdu. Duyuruya bakılırsa, Instagram birden fazla özellik deklare etti. Bunlara popüler toplumsal medya uygulaması BeReal kullanıcılarına tanıdık gelebilecek bir özellik de dahildi. İşte detaylar…

“Bugün, kıymet verdiğiniz kişilerle paylaşımda bulunmanıza ve onlarla bağlantı kurmanıza destek olan yeni özellikler sunuyoruz.” diyen Instagram’ın yapmış olduğu duyuruda Notlar, BeReal benzeri Candid Stories ve Grup Profilleri özellikleri dikkat çekti.

INSTAGRAM NOTLAR ÖZELLİĞİ

Instagram’ın Notlar özelliği, yalnızca metin ve emojilerin kullanıldığı 60 karaktere kadar kısa gönderiler olarak tanıtılıyor. Not bırakmak için, gelen kutunuzun en üzerine gidip takip ettiğiniz takip edenleri yada yakın dostlar listenizdeki kişileri seçebiliyorsunuz. Notunuz 24 saat süresince gelen kutularının başlangıcında görünüyor. Notlara verilen yanıtlar ise gelen kutunuza DM olarak geliyor.

Bu özellik bazı Instagram kullanıcıları tarafınca kullanılabiliyor.

Instagram ise yapmış olduğu duyuruda “Düşüncelerinizi paylaşmanın ve arkadaşlarınızın neler yaptığını görmenin yeni bir yolu olan Notlar’ı kullanıma sunmaya başlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

BEREAL’A BENZER INSTAGRAM ÖZELLİĞİ: CANDID

BeReal son zamanlarda popülerleşen toplumsal medya platformlarından biriydi. Bir bildirim vasıtasıyla kullanıcılara 2 dakika içinde fotoğraf çekmesini isteyen BeReal, şimdi Instagram’a esin olmuş şeklinde görünüyor. Bu sebeple Instagram, popüler toplumsal medya uygulaması BeReal kullanıcılarına tanıdık gelebilecek bir özellik olan Candid Stories’i duyurdu. Instagram, anlık olarak ne yaptığınızla ilgili bu özelliği kontrol etmeye başladıklarını söylemiş oldu.

candid

INSTAGRAM’DAN GRUP PROFİLLERİ ADIMI

Instagram Grup Profilleri hususi durumunu de duyurdu. Buna bakılırsa, yakında insanoğlu gönderileri ve hikayeleri dostlarıyla paylaşmak için bu yeni profil türünü oluşturabilecek ve bunlara katılabilecek.

grup profilleri

Bir Grup Profili’nde içerik paylaştığınızda, bu içerik takipçileriniz yerine yalnızca grup üyeleriyle paylaşılacak ve kendi profiliniz yerine Grup Profili’nde yayınlanacak. Yeni bir grup profili oluşturmak için + işaretine dokunacak ve Grup Profilleri’ni seçeceksiniz.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Akıncı TİHA'dan ateşlendi, hedefi tam isabetle vurduAkıncı TİHA’dan ateşlendi, hedefi tam isabetle vurdu
AVM'de yangın! Yürek yakan anlar: Çık dışarı Can, yanıyorsunAVM’de yangın! Yürek yakan anlamış olur: Çık dışarı Can, yanıyorsun
Yolun ortasında 150 bin euro: Etrafa saçıldı! Arabadan inip... Yer: İstanbulYolun ortasında 150 bin euro: Etrafa saçıldı! Otomobilden inip… Yer: İstanbul

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası