İnsansı robotlar, etik siberkorsanlar: Gitex 2020 fuarındaki sergilenen yeniliklerle tanışın

Dubai’deki 40’ıncı Körfez Bilgi Teknolojileri Fuarı’nda biyomühendislikten, genetik modifikasyonlarına; siber güvenlikten 5G ve daha fazlasına birçok yenilik sergilendi.

60 ülkeleri 1200 tanıtıcısının yer aldığı fuar bu sene iptal edilmeyen tek büyük etkinlik.

İnsanlara son derece benzeyen Mesmer adlı robotlar Engineered Arts tarafından yeteneği. İletişim konusunda çok başarılı olan bu robotlar vücutlarını yönlendiriyor, duygusal değişimleri anlayabiliyor.

Fuarda dünyaca ünlü siber güvenlik uzmanları da var. Ünlü siberkorsan Pablos Holman, “Şirketlerin sahip olduğu değerleri çalıştırdıkları bilgisayarlar üzerinde. kullanım kullandı.

Bir diğer etik siberkorsan ve yazar Bryan Seely ise pandemi döneminde yükselen risklere dikkat çekti:

“Evde oturan ve yasal olsun ya da olmasın nasıl para kazanacağını bilmeyen insan yoğunluğunun ötesinde faydalanmak isteyenler dolandırıcıların işgali da artan ve daha yaratıcı hale geliyorlar. Herkesin VPN kullandığı bu dönemde işletmeyi korumak daha da zor hale geldi.İnsanlar arası etkileşim ve merkezi kontrol de çok azaldı çünkü artık merkezi yönetim diye bir şey kalmadı.

Pandemi daha önce hiç çalıştırman bir çok yeni yaptıkları günlük hayatımıza girmesini sağladı. Özellikle tıp alanındaki yeni teknolojiler GITEX fuarının en dikkat çekici gezegenlerinden biri oldu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası