İngiltere’nin Çevrimiçi güvenlik yasasına Apple karşı çıktı: “Ciddi bir tehdit oluşturuyor” – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Apple, İngiltere hükümetine iMessage, WhatsApp ve Signal gibi uçtan uca şifreli mesajlaşma uygulamalarına erişim sağlayan çevrimiçi güvenlik yasasına karşı çıktı.

İNGİLTERE’DE HİZMET VERMEYE SON VERECEK

WhatsApp daha önce herhangi bir hükümetin güvenlik prosedürlerini değiştirmeyeceğini söylese de, Signal uçtan uca şifrelemeyi kaldırmayı reddettiğini ve yasa tasarısı geçerse Birleşik Krallık’ta hizmet vermeyi durduracağını söyledi.

“KULLANICI GİZLİLİĞİNİ KORUYAN KRİTİK BİR ÖZELLİK”

Uçtan uca şifreleme, gazetecilerin, insan hakları aktivistlerinin ve diplomatların mahremiyetini koruyan ve ayrıca sıradan vatandaşların kendilerini meraklılardan, kimlik hırsızlığından, dolandırıcılıktan ve veri ihlallerinden korumalarına yardımcı olan önemli bir özelliktir. bu korumayı tehdit eder ve İngiltere vatandaşlarını daha büyük risk altına sokabilir.” ifadelerini kullandı.

PROJEYİ DEĞİŞTİRMEK İSTEDİ

Apple, hükümeti herkesin yararına olan güçlü uçtan uca şifrelemeyi korumak için tasarıyı değiştirmeye çağırdı.

Birleşik Krallık’ta hükümet, bu yetkilerin yalnızca “son çare olarak” kullanılacağını söyledi.

Birçok teknoloji uzmanı, bunu yapmanın tek yolunun, mesajları gönderilmeden önce telefonunuzda veya bilgisayarınızda tarayan, istemci tarafı tarama adı verilen bir yazılım yüklemek olduğunu öne sürüyor.

NTV’yi sosyal medyada takip edin

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası