İngiliz basını yazdı! Çok sayıda WhatsApp kullanıcısını etkileyecek iddia: “49 telefonda çalışmayı durduracak”

Çok sayıda WhatsApp kullanıcısına fena haber geldi. Söz mevzusu fena haberin adresi ise yurt dışı. Zira İngiliz basını WhatsApp’ın 49 akıllı telefonda çalışmayı durduracağını yazdı. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberindeki iddiaya nazaran; popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, milyonlarca telefonda çalışmayı durdurmak suretiyle. İşte detaylar…

İNGİLİZ BASININDAN WHATSAPP İDDİASI!

Haberdeki iddiaya nazaran, daha eski iPhone ve Android akıllı telefon modellerine haiz kişiler, 31 Aralık’tan sonrasında uygulamayı güncelleme yapmadan kullanamayacak.

Gene aynı haberdeki iddiaya nazaran, WhatsApp, birkaç Huawei, LG ve Samsung modeliyle beraber iPhone 5 yada 5C’nin de bulunmuş olduğu 49 telefonda çalışmayı durduracak.

Haberde, bu telefonların kullanıcılarına, çalışmayı durdurmadan ilkin WhatsApp tarafınca bir uyarı gönderileceği ifade edildi.

“CİHAZLAR VE YAZILIMLAR ÇOK SIK DEĞİŞİYOR”

WhatsApp’ın Yardım Merkezi’ndeki “Desteklediğimiz işletim sistemlerini iyi mi seçiyoruz?” kısmında ise şu ifadeler içeriyor:

“Cihazlar ve yazılımlar fazlaca sık değişiyor. Bundan dolayı, desteklediğimiz işletim sistemlerini tertipli olarak gözden geçirip güncellemeler yapıyoruz.

Desteklemeye son vereceğimiz işletim sistemlerini belirlemek amacıyla, öteki teknoloji şirketlerinin de yapmış olduğu benzer biçimde, her yıl en eski ve minimum sayıda şahıs tarafınca kullanılmakta olan aygıt ve yazılımları tespit ediyoruz. Bu cihazlar en yeni güvenlik güncellemelerinden yada WhatsApp’ı çalıştırmak için ihtiyaç duyulan işlevlerden de yoksun olabiliyor.”

WhatsApp açıklama

Bir iPhone’da işletim sisteminizi güncellemek için ‘Ayarlar’dan ‘Genel’e gitmek ve ‘Yazılım Güncelleme’yi seçmek kafi oluyor. Eğer cihazınız güncel yazılımı çalıştıramıyorsa, bunun için daha yeni bir telefona ihtiyacınız olacak.

İngiliz basınında çıkan bu haber sonrası WhatsApp’tan gelebilecek yanıt ise merak ediliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
"2023'ün sonunda veya 2024'ün ilk yarısında" diyerek paylaştı“2023’ün sonunda yada 2024’ün ilk yarısında” diyerek paylaştı
Yıl sonunda orduya dünyayı sarsan emir! Yıl sonunda orduya dünyayı sarsan buyruk! “En yüksek harp hazırlığında olun”
Dünya Putin'in bu açıklamasını konuşuyor: Hepsini yok edeceğizDünya Putin’in bu açıklamasını konuşuyor: Hepsini yok edeceğiz

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası