iCloud silinen fotoğrafları geri getirme nasıl yapılır? iCloud silinen fotoğrafları saklar mı?

Çoğu zaman fotoğrafları ve videoları yedeklemek için kullanılan iCloud, iPhone, iPad, iPad touch, Mac ve Apple TV’de “Fotoğraflar” uygulamasıyla beraber çalışır. Birçok Apple kullanıcısı için fotoğraflar mühim depolama verileridir. Dinlence fotoğrafları, aile fotoğrafları, arkadaşlarla paylaşılan zamanlar şeklinde birçok anı içeren fotoğraflar kaybolmaması için iCloud gizleme alanında tutulur.

iCloud, kullanıcılara başlangıç için 5 GB depolama kapasitesi verir. Bu kafi eğer olmazsa Apple, kullanıcılarına daha çok gizleme alanı için ücretli paket alternatifleri sunar. Ücret ödemeden gizleme alanında yer açmak isteyen kullanıcılar, telefonunda yer açmak için temizlik işine girişebilir. Bu durumda silinmesi istenilmeyen bir fotoğraf kazayla silinebilir.

icloud silinen fotoğrafları saklar mı?

Yanlışlıkla silinen bir fotoğraf can bunaltan durumlara yol açabilir. Bu şekilde durumlarda derhal ürkü yapmadan ilkin kullananların bilmesi ihtiyaç duyulan bazı detaylar vardır. İCloud silinen fotoğrafları 30 güne kadar hafızasında tutmaktadır. Kullananların silinen fotoğrafları 30 günü doldurmuş olduğu takdirde kalıcı olarak tüm Apple cihazlarından kaybolur. Bu yüzden icloud silinen fotoğrafları geri getirme işleminin 30 günü geçmeden yapılması gerekir.

İCloud’da silinen fotoğrafları geri getirme işlemi fazlaca basittir. İCloud’da silinen fotoğrafları geri getirme için izlenebilecek adımlar şu şekilde:

  1. Cihazın “Fotoğraflar” uygulamasını açın.
  2. “Albümler” kısmına giriş yapılır.
  3. Hemen sonra “Öteki” kısmından “Son Silinenler” kısmına dokunulur.
  4. Arkasından sağ üst köşede yer edinen “Seç” butonuna dokunulur.
  5. Kurtarmak istenilen fotoğraf ya da fotoğraflar seçildikten sonrasında sağ alt köşede yer edinen “Kurtar” seçeneğini seçerek geri getirme işlemi tamamlanır.
  6. Geri yükleme işlemi tamamlandığında silinen fotoğrafların kurtarılıp kurtarılmadığını görmek için “Fotoğraflar” uygulamasından denetim edilmelidir.

Aksi bir durum olması hâlinde Apple Destek ekibinden yardım alınabilir.

icloud’da kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme

Fotoğraf albümünden silinen görselleri geri getirmek için 30 gün kurtarma süresi var. Eğer fotoğrafları sildikten 30 gün içinde silinenler kısmından kurtarırsanız fotoğraflarınıza tekrardan erişebilirsiniz. Sadece fotoğraflar silindikten sonrasında 30 günü geçtiyse “Son Silinenler” klasöründen otomatik bir halde kalkacaktır. Bu durumda silinmiş fotoğraflara ulaşılması mümkün değildir. Apple 30 günü aşmış icloud’da kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme şeklinde bir seçeneği kullanıcılarına sunmuyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Toplumsal medya bunu konuşuyor! Bir tek elini göstermesi yetti
Son anket yayınlandı! AK Parti'nin kalelerinde çarpıcı araştırmaSon anket gösterildi! AK Parti’nin kalelerinde çarpıcı araştırma
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'muhtar' göndermesi! "Bana bunu diyenler rezil oldu"Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘muhtar’ göndermesi! “Bana bunu diyenler rezil oldu”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası