Her şeyin uygulaması! Elon Musk, Twitter 2.0 için bilinmesi gerekenleri gözler önüne serdi: Slayt detayı…

44 milyar dolara satın almış olduğu Twitter’da her gün yeni bir vakaya imza atan meşhur milyarder Elon Musk, artık “Twitter 2.0: Her Şeyin Uygulaması” döneminden söz etmeye başladı. Daha ilkin birçok kez “Her Şeyin Uygulaması” ifadesini sıkça kullandığı görülen meşhur milyarderin, Twitter 2.0 kapsamında toplumsal medya platformunda yapacağı şeyler ise oldukça dikkat çekici olacak benzer biçimde. Musk, bunu Twitter 2.0 için bilinmesi ihtiyaç duyulan tüm ayrıntıları kişisel hesabı üstünden paylaşmış olduğu materyallerle kanıtladı. İşte detaylar…

“TWITTER 2.0: HER ŞEYİN UYGULAMASI”

Twitter’ın sahibi Elon Musk, dün şirket toplantılarında kullanılan slaytları paylaşarak Twitter 2.0 ile ilgili tüm ayrıntıları açıkça ortaya koydu. Twitter’a gelecek bazı özelliklerin ve gelişme hedeflerinin de yer almış olduğu o slaytlarda bu yeni döneme “Twitter 2.0: Her Şeyin Uygulaması” adının verildiği görüldü.

Slaytlardan biri Twitter’a günde ortalama 2 milyon yeni kayıt bulunduğunu ve kullananların her zamankinden daha etken bulunduğunu gösteriyor. Ek olarak nefret söylemi izlenimlerinin düşmüş olduğu gözleniyor.

TWITTER 2.0 İLE YENİ ÖZELLİKLER GELİYOR!

Slaytlardan bazıları da Twitter 2.0 ile gelecek yeni özelliklerden bahsediyor. Slaytlarda gösterilen özellikler ise şöyleki sıralanıyor:

  • Uzun biçimli tweet’ler
  • Eğlence biçiminde reklam
  • Video
  • Şifrelenmiş DM’ler
  • Mavi tikli Twitter Blue’nun tekrardan başlatılması

TWITTER, “GÖRÜNTÜLEMELERİ” DE DEĞİŞTİRİYOR

Öte taraftan, uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong’un tespitine nazaran, Twitter, tweet’lerin altında bulunan ve o tweet’i kaç kişinin görüntülediğini gösteren “Görüntülemeleri” (Views) de değiştiriyor.

wong

Wong’a nazaran Twitter bu kısmı “Doğrulanmış Görüntülemeler” (Verified Views) olarak değişiklik yapmak için çalışıyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Rusya'nın Google'ı ana vatanından ayrılmayı planlıyor!Rusya’nın Google’ı ana vatanından ayrılmayı planlıyor!
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Dünya devleri sıradaCumhurbaşkanı Erdoğan deklare etti! Dünya devleri sırada
Sahte doktor Ayşe, Kemal Özkiraz'ın akrabası çıktıDüzmece hekim Ayşe, Kemal Özkiraz’ın akrabası çıktı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası