Güney Kore’den Google’a 32 milyon dolar ceza – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Güney Kore, dünyanın önde gelen arama motoru Google’a 32 milyon dolar ceza kesti.

Güney Kore Adil Ticaret Komisyonundan yapılanan, Google’ın aralarındaki NCSoft Corp, Netmarble Corp. ve bazı küçük Çinli oyun işletmelerinin de bulunduğu firmalardan yeni oyunlarını ve bu oyunlar için desteklerini Google Play Store’a özel olarak yayımlamadı ve ışıklandırıldı.

Açıklamada, Google’ın bu oyun alanlarının görünürlüğünün düşük olduğu yerlerde oyunlarını arama hedefinde en üst sıradaki görünür hale getirmenin bu orta deniz aşırı pazarlara açılmaları için hayati olduğu kaydedildi.

Komisyon, Google’ın One Store’un Güney Kore’de operasyonlarına başladığı 2016’dan 2018’e kadar yeni sistemin bünyesine katlanmasını engellediği ve bu yolla gelirlerini 1,8 elde ettiği wona (26 milyar TL) kadar yükselttiği belirtildi.

Komisyon’un Tekel Karşıtı Bürosu’nun genel direktörü Yu Seong Wook, Google’ın faaliyetlerinin normal pazarlama faaliyetlerinden kaynaklanan harcamalarını dile getirmesi “Google’ın hizmet, güçlü bir rakip olarak gördüğü One Store’u pazarın çıkarılmasını sağlıyor.” kullanım kullandı.

Ülkenin mobil uygulama pazarının 4’te 3’ünü kontrol eden Google ise bu iddiaları reddetme.

Google’dan yapılandırılan, kanunların çiğnenmesi gibi bir durumun söz konusu olmayacağı ek “Açık platformlar, geliştiricilerin kendi uygulamalarını nasıl dağıtacaklarına dair bir kontrol veriyor. Google ise bu geliştiricilerin başarısı için önemli miktarda yatırım yapıyor. Bu nedenle Ticaret Komisyonunun vardığı sonucu kabul etmiyoruz.” ifadeleri şiddet.

GOOGLE HAKSIZ REKABETLE SUÇLANMIŞTI

AB, 2016’da Google’ı, Android işletim sistemiyle piyasayı domine etmek ve rekabet kurallarına aykırı davranmakla suçlamıştı. Suçlama, Google’ın kendi arama ve diğer çeşitli uygulamalarını Android içeriği yüklü olarak sunmasından kaynaklanıyordu.

AB incelemesinde, Google’ın çeşitli cihaz haklarıyla yaptığı sözleşmelerde, Google arama, Play Store ve Chrome tarayıcısını olarak yüklemeye zorladığı ve bazı telefonların ulaştığı Google aramayı olarak yüklemeleri halinde ödeme yaptı.

AB, 2018 yılında Android isletim sistemi piyasa hakimiyetini kullandığı gerekçesiyle Google’a 4,34 milyar avro para cezası kesmişti.

Söz konusu cezaya itiraz eden Google hukuki süreci başlatmıştı. AB mahkemesi, eylül eğitimi Google’ın Android isletim teşebbüsü rekabeti kaldırma yönündeki AB Komisyonu komisyonu, para cezasında bir miktar hükmüne giderek ona gitmişti.

Mahkeme, komisyonun Google’a kesmiş olduğu 4 milyar 340 milyon avroluk para cezasını 4 milyar 125 milyon avroya indirmiş ve Google, mahkeme kararına itiraz miktarını açıklamıştı.

AB Genel Mahkemesi kararları, hukuka uygunluk denetimi için Avrupa Adalet Divanı’na götürülebiliyor.

AB’NİN GOOGLE’A DİĞER CEZALARI

AB, 2018’de Google’a Android tablet sistemi piyasa hakimiyetini kullandığı gerekçesi ile 4,34 milyar avro para cezası. Ayrıca AB, Google’a, 2019 yılında da reklam hizmeti AdSense’de piyasa hakimiyetini kullanma amacı 1,49 milyar avro para cezası uygulamıştı.

AB, Google’a 2017-2019 yıllarındaki dosyalarda 8 milyar avronun üzerinde ceza kesmişti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası