Gündeminde sadece iPhone 15 yokmuş! Apple hakkındaki bu iddialar çok dikkat çekti

Apple halk içinde iPhone ile bilinse de bununla birlikte Apple Watch, iPad ve Mac benzer biçimde ürünlerini de piyasaya sürüyor. Cupertinolu teknoloji devinin şu aralar iPhone 15 serisi için hazırlık yaptığına inanılıyor. Hemen hemen kati bilgiler elimize ulaşmasa da Apple’ın iPhone 15 serisinde bazı yeni özelliklere yer vereceğine yönelik söylentiler bulunuyor. Fakat ortaya çıkan yeni iddialar, Apple’ın gündeminde sadece iPhone 15’in olmadığı gösteriyor. İşte o iddialar…

1) “APPLE, YENİ MONİTÖRLER ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR”

Bloomberg’den Mark Gurman tarafınca paylaşılan son olarak bilgilere gore Apple, Aralık 2019’da Mac Pro ile beraber piyasaya sürülen üst düzey Pro Display XDR’nin güncellenmiş bir sürümü de dahil olmak suretiyle birden fazla yeni harici ekran üstünde çalışıyor.

Gurman, tıpkı Studio Display’in A13 Bionic çipe haiz olması benzer biçimde, yeni monitörlerin de Apple Silicon çip ile geleceğini söylemiş oldu. Sadece tarih vermedi.

2) YENİ MACBOOK PRO MODELLERİ GELİYOR

İddialara gore Apple, M2 Pro ve M2 Max çip seçeneklerine haiz yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini “gelecek senenin başlarında” piyasaya sürmeyi planlıyor. Dizüstü bilgisayarların başlangıçta bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Sadece şirket içinde gecikmeler yaşandığı ileri sürülüyor.

Ek olarak M3 çipli yeni bir iMac’in “en erken 2023’ün sonunda piyasaya sürülebilme ihtimali olduğu” iddia edildi. Apple’ın M2 ve M2 Pro çip seçeneklerine haiz yeni Mac mini modellerini de kontrol etmeye devam etmiş olduğu öne sürüldü.

3) M2 ULTRA ÇİPLİ MAC PRO TESTTE!

Mark Gurman’ın iddialarına gore Apple, M2 Ultra çipli tamamen yeni bir Mac Pro’yu kontrol etmeye devam ediyor. Sadece Gurman firmanın, “M2 Extreme” çipi ile üst düzey bir yapılandırma çıkarma planlarından vazgeçmiş olabileceğini iddia etti.

Gurman, M2 Ultra çipli Mac Pro’nun 24 çekirdeğe kadar CPU, 76 çekirdeğe kadar GPU ve minimum 192 GB RAM ile kullanılabileceğini söylemiş oldu. Buna ek olarak, mevcut Mac Pro benzer biçimde, yeni modelin genişletilebilir kalmasını ve ek hafıza, depolama ve öteki bileşenlerin eklenmesine izin vermesini beklediğini aktardı.

4) M2 EXTREME İLE İLGİLİ KÖTÜ HABER

Gurman’a gore M2 Extreme çipli üst düzey model, 48 çekirdeğe kadar CPU ve 152 çekirdeğe kadar GPU’ya haiz olabilirdi. Sadece bu yapılandırmanın maliyet ve üretim karmaşıklıkları sebebiyle rafa kaldırıldığını düşünüyor. Şu sebeple Apple’ın mevcut fiyatlandırma yapısına gore, Mac Pro M2 Extreme sürümünün başka herhangi bir yükseltme olmaksızın muhtemelen minimum 10.000 dolara mal olabilir. Bu da ürünü niş bir ürün haline getirebilir.

Apple yukarıdaki iddiaları doğrulamış değil. Sadece firmanın yukarıdaki iddialardan hangisinin yada hangilerinin yönünde hareket etmiş olduğu büyük merak mevzusu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Süre doldu! İstifa edecek mi?(*15*)Süre doldu! İstifa edecek mi?(*15*)(*15*)
Destici'den çok konuşulacak Ekrem İmamoğlu açıklaması!(*15*)Destici’den çok konuşulacak Ekrem İmamoğlu açıklaması!(*15*)(*15*)
Türkiye’de bir ilk, düğmeye basıldı! Hayvandan insana organ nakli...(*15*)Türkiye’de bir ilk, düğmeye basıldı! Hayvandan insana organ nakli…(*15*)(*15*)

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası